Головна Здоров'я Хірурги Західноукраїнського дитячого центру успішно видалили кисту, зберігши селезінку неушкодженою

Хірурги Західноукраїнського дитячого центру успішно видалили кисту, зберігши селезінку неушкодженою

117
0

17- річна львів’янка про свій діагноз дізналась випадково, під час УЗД ще у 10 років. Тоді лікарі сказали, що потрібно видаляти селезінку. Проте на операцію родина не погодилась. 7 років дівчинка жила із загрозою розриву утвору та кровотечі. Довелось забути про велосипед, активні ігри з м’ячем на уроках фізкультури, біг чи навіть фітнес.

«Я добре вчилась у школі, і уже тоді знала, що селезінка – важливий орган кровотворної системи. Тож шукали різні способи лікування. Однак за кілька років зрозуміла, що не хочу все життя перебувати на дієті і мати обмеження щодо фізичних навантажень», – розповідає дівчинка.

Дівчина звернулась в фахівців Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру за допомогою, вони запропонували їй мініінвазивну, лапароскопічну, а головне – органозберігаючу операцію.

Лікар дівчинки Андрій Кузик, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького хірург додав, що операція має чудовий косметичний ефект, виконується через три невеликих проколи і триває до двох годин. Дитина відновлюється дуже швидко, оскільки травмування є мінімальним. Зазвичай рецидив виникає вкрай рідко. Зараз дівчинка цілком одужала і повернулась до звичного життя.

Андрій Кузик також розповів, що не всі кисти селезінки вимагають оперативного втручання. Вроджені кисти маленьких розмірів зазвичай не викликають скарг і потребують лише спостереження. Зі збільшенням утвору може наростати симптоматика – з’являється відчуття розпирання у черевній порожнині, приступи болю, особливо після їжі, нудота тощо. Здебільшого оперативні втручання з приводу кист селезінки припадають на підлітковий вік.

Трапляються і постравматичні кисти – після ударів у живіт, внаслідок падінь чи автомобільних аварій. Найбільш небезпечним є розрив кисти із вивільненням її вмісту у черевну порожнину. Тоді виникає важка інтоксикація, наростає больовий синдром, може виникнути перитоніт.

Тому хірург радить батькам не нехтувати профілактичними оглядами у лікаря. І обов’язково звернутись до фахівців при скаргах дитини на біль чи дискомфорт у животі.