Головна Здоров'я Куликівська міська поліклініка підписала понад 7000 декларацій

Куликівська міська поліклініка підписала понад 7000 декларацій

604
0

Умови праці – одні з найкращих у районі

Як ми вже знаємо, цього року стартувала реформа первинної медичної допомоги. У зв’язку з цим поліклініки змінюють статус і переходять у некомерційні комунальні підприємства, підписують угоду з Національною службою здоров’я України, аби отримати від неї фінансування.

Автономізована поліклініка зацікавлена в тому, щоб пацієнт прийшов саме до неї, а не деінде. Вона повинна зацікавити, привернути пацієнта — електронною чергою, ремонтом приміщення медичного закладу, сучасним обладнанням, висококваліфікованим персоналом. Окрім того, головний лікар цієї поліклініки зможе розпоряджатися фінансами, які приходять на його медичний заклад, вирішувати кадрові питання, проблеми з приміщеннями, тобто він сам може приймати рішення про те, як зробити кращим його заклад.

Як нам розповіла головний лікар Куликівської міської поліклініки, Надія Літун, з 1 квітня мешканці Куликівської селищної ради обирають сімейного лікаря і підписують з ним угоду. Вона запевняє, що у цьому процесі ніхто не залишиться без медичної допомоги. До речі, станом на сьогодні, лікарями сімейної медиини, терапевтами, педіатрами підписано понад 7000 декларацій (це більше, як половина приписного населення).

Варто сказати, що декларація підписується безстроково, але пацієнт може обрати іншого лікаря, підписавши з ним декларацію — зміни автоматично зафіксуються в електронній системі.

Головними обов’язками лікаря первинної допомоги є динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, надання невідкладної медичної допомоги при гострих станах і раптових погіршеннях тощо.

На важливому моменті наголосила Надія Літун, зокрема, що в разі необхідності, лікар первинної медичної допомоги скеровуватиме пацієнта до вузьких спеціалістів, фахівців вторинної чи третинної допомоги.

Загалом до Куликівської міської поліклініки входять також 8 фельдшерсько-акушерських пунктів, таких сіл, як Мервичі, Великий Дорошів, Зашків, Зарудці, Стронятин, Нове Село, Звертів та Сулимів.

Куликівська міська поліклініка працює у сталому режимі. Проте головний лікар наголосила на підвищеній захворюваності на кір, але епідемії немає. Вона звернула увагу на тому, що батьки повинні активніше імунізувати своїх дітей, аби вберегтися від важкої хвороби.

Приміщення поліклініки нове, запрацював медичний заклад у 2002 році, після капітального ремонту. Як розповіла Надія Літун, цьогоріч виграли грант на суму 300 тис. грн. на перекриття даху приміщення, окрім того замінено всі вікна на енергоощадні. На цьому плани керівництва поліклініки не закінчуються. Вже наступного року хочуть відремонтувати фасад.

Умови праці у Куликівській поліклініці — належні, одні з найкращих в районі. Хвалить головний лікар й своїх підопічних — високопрофесійних спеціалістів. Лікарі обслуговують пацієнтів у двох корпусах, в одному з яких — дитяча консультація, стоматологія та приймає хірург.

Присутній у поліклініці й денний стаціонар, розрахований на 14 ліжок, який сьогодні ефективно використовується. Є хороша альтернатива, адже хворому так простіше лікуватися й дешевше.

Для ефективного обстеження та лікування пацієнтів у кожному медичному закладі повинна бути медична апаратура. У Куликівській поліклініці є фізіотерапевтичний, ультразвуковий кабінети. Для кардіологічних хворих передбачене ехо серця, оскільки електрокардіограма не є достатньо інформативною.

Велику увагу лікарі приділяють гіпертонічній хворобі,  повністю вже виконано проект «Доступні ліки».

Наостанок головний лікар Куликівської міської поліклініки висловила сподівання, що із впровадженням медичної реформи якість надання медичних послуг покращиться й буде закуплено сучасну медапаратуру для точнішого та кращого обстеження пацієнтів, а це запорука ефективного лікування.

Яніна ТАРАСІВ