Головна Здоров'я Львівщина отримала дитячу вакцину проти коронавірусу від «Комірнаті»

Львівщина отримала дитячу вакцину проти коронавірусу від «Комірнаті»

59
0

3000 доз розподілили по 80 пунктах щеплень області.

На Львівщину прибула дитяча вакцина проти коронавірусу «Комірнаті» від компанії «Біонтекс». Вакцина призначена для дітей віком від 5 до 11 років (дітей віком від 12 років вакцинують дорослою вакциною).

Про це розповів завідувач санітарно-карантинного відділу Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Олег Когут.

«Пандемія коронавірусної інфекції, на жаль, не закінчується. І навіть у Львівській області щотижнево ми реєструємо на даний час приблизно до 100 випадків захворювання. Якщо взяти в загальній кількості захворілих, то майже 5% або кожний 20-ий захворілий – це діти.

З метою захисту дітей від даного захворювання фірма «Біонтекс» розробила дитячу вакцину «Комірнаті». Такою вакциною роблять щеплення дітям в багатьох країнах світу. Отриману вакцину вже розподілили по закладах охорони здоров’я області – таким чином 80 пунктів щеплень будуть забезпечені цією вакциною. Представники пунктів вже поступово забирають вакцину зі складу, тож у найближчі дні жителі Львівщини зможуть вакцинувати дітей», – розповів Олег Когут.

Він також пояснив про властивості вакцини та спосіб її застосування.

«Вона специфічна, трошки відрізняється від дорослої – її імуногенні властивості дещо нижчі з урахуванням імунної системи дитячого організму. Вакцина безпечна і її можна використовувати з метою профілактики коронавірусної інфекції.

Вводиться вакцина в два етапи, тобто, перша і друга вакцинація з інтервалом від трьох до чотирьох місяців. І рекомендовано також введення бустерної дози через три тижні.

Вакцина передбачена для всіх дітей, але першочергово для тих, хто має хронічні захворювання, захворювання серцево-судинної системи, верхніх дихальних шляхів, або для дітей з пониженим імунітетом (імуноскомпрометовані діти)», – зазначив Олег Когут.

У тих країнах, де на сьогоднішній день застосовують цю вакцину, важких ускладнень поки не зареєстровано. Єдине, що може бути, як від будь-якої іншої вакцини, це почервоніння і болючість в місці ін’єкції, підвищена температура або неспокійний сон в дитини, погіршення апетиту.

У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ батькам рекомендують вберегти здоров’я дітей та вакцинувати їх від коронавірусу, адже зараз у світі поширюється новий підтип штаму «Омікрон».

«Вакцина обов’язково необхідна, особливо з урахуванням того, що у світі розповсюджується новий підтип штаму Омікрон XBB 1.5., який охопив зараз цілу земну кулю. Цей вірус дуже швидко передається, перебіг хвороби такий як і при попередніх підтипах (у вигляді простудної інфекції). І вакцина, якщо не застереже стовідсотково від захворювання, то вона вбереже від важких форм хвороби, які можуть призвести до важких ускладнень чи летальних випадків», – наголосив Олег Когут.

Перелік медзакладів, пунктам щеплень при яких розподілили дитячу вакцину, – за посиланням.