Головна Здоров'я Медики Львівщини провели першу в Україні ультразвукову контрастно-підсилено мікційну цистографію

Медики Львівщини провели першу в Україні ультразвукову контрастно-підсилено мікційну цистографію

90
0

Лікарі комунального закладу Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» першими в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилено мікційну цистографію. Дослідження допомогло підтвердити вроджену ваду сечовивідної системи у 5-річної дівчинки з Турківщини.

За результатами дослідження урологи лікарні зможуть підібрати для пацієнтки ефективне лікування. Метод контрастно-підсиленої мікційної цистографії є безболісним та безпечним для пацієнтів. Обстеження дитини тривало близько 20 хв.

«Суттєвими перевагами ультразвукової мікційної цистографії є відсутність іонізуючої радіації, нешкідливі гіпоалергенні контрастні середники й більша, у порівнянні з рентгенівською, чутливість та специфічність в діагностиці порушень уродинаміки», – розповів Віктор Жельов, лікар променевої діагностики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Цистографія – високоінформативний  метод дослідження, що дозволяє отримати зображення безпосередньо  порожнини сечового міхура, а також шляхів його поширення – уретри та сечоводів та чашко-мискових комплексів. Завдяки цистографії можна діагностувати складні захворювання: сечовідний рефлюкс, пухлини, свищі, запальний процес та інші.