Головна Здоров'я Перша леді Польщі Агата Конгаузер-Дуда провідала пацієнтів одного з дитячих медзакладів Львівщини

Перша леді Польщі Агата Конгаузер-Дуда провідала пацієнтів одного з дитячих медзакладів Львівщини

152
0

Напередодні, 5 серпня, дружина Президента Республіки Польща з офіційним візитом прибула на Львівщину.

За час повномасштабної війни дитяча лікарня, яку відвідала Перша леді Польщі, стала дитячим медичним хабом, через який сотні важкохворих дітей з усієї України їдуть на лікування за кордон – спочатку до Польщі, а звідти – в інші країни Європи. Евакуювати на лікування медикам закладу вдалося вже майже 500 дітей.

У лікарні Агата Конгаузер-Дуда ознайомилася з роботою діалізного відділення та відділення дитячої онкології, де поспілкувалася з маленькими пацієнтами та їхніми батьками. Серед пацієнтів – переселенці з Києва, Харкова, Миколаєва, Донецька.

«Я і раніше мала нагоду відвідати дітей, які були евакуйовані з України і перебувають в Польщі. Була у багатьох лікарнях, не тільки у Варшаві, але й в інших містах. Я знаю, що ви тут під гарною опікою. Тут працюють чудові лікарі. Я тут тому, що ця лікарня співпрацює з лікарнями у Польщі. І ми спільно брали участь в евакуації пацієнтів до Польщі, а з Польщі до інших країн. Поляки впевнені, що Україна переможе! І я вірю, що ми знову зустрінемось, вже у мирний час», – зазначила Агата Конгаузер-Дуда.

Вона також побажала дітям здоров’я і подарувала їм іграшки.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький висловив подяку за безперервну допомогу польського народу.

«Завдяки допомозі Польщі Україна вистояла і на бойовому фронті, і на медичному. Ми відчуваємо щиру підтримку»! – Підкреслив очільник Львівщини.

Зазначимо, що за шість місяців військової агресії росії проти України в у зазначеній лікарні  надали  стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу близько 7 тисячам вимушено переміщених дітей.

На її базі організували:

– спеціальний центр концентрації дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями з усієї України, що надає медичну допомогу та готує їх до подальшої евакуації до Республіки Польща (вже вдалося евакуювати 461 дитину з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями, 64 – паліативних хворих, 25 – з іншими патологіями);

– кризовий центр для надання психологічної допомоги дітям, постраждалим від військової агресії, у складі Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді.

З 2021 році тут впроваджено органну трансплантацію – пересадка нирки (пересаджено 4 нирки від родинного донора, та 2 нирки від неродинного донора). В центрі функціонує повний цикл надання медичної допомоги дітям з нирковою патологією, включаючи замісну терапію при нирковій недостатності (гемодіаліз, перитонеальний діаліз) та пересадка нирки. Підрозділ замісної ниркової терапії дітей центру є єдиним у Західній Україні.

Основним здобутком закладу в 2022 році є реалізація проєкту зі створення підрозділу трансплантації кісткового мозку. Планова потужність центру – 10-15 трансплантацій кісткового мозку в рік. Цьогоріч успішно провели 2 трансплантації.