Головна Здоров'я Щоб захистити себе від різного роду хвороб жителів Львівщини та ВПО закликають...

Щоб захистити себе від різного роду хвороб жителів Львівщини та ВПО закликають вакцинуватися

93
0

З 24 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації, аби привернути увагу людства до важливості проведення щеплень, щоб захистити свій організм. Україна безкоштовно гарантує вакцинацію від 11 інфекційних хвороб, до яких належить також коронавірус.

Про це під час брифінгу розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології Наталія Іванченко.

«У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими. Перш за все, це стосується внутрішньо переміщених осіб, які здебільшого проживають серед великого скупчення людей. Небезпеку можуть становити ті, хто клінічно не має ознак хвороби, але можуть бути носіями інфекції. Щоб уникнути поширення будь-якої хвороби, людям необхідно вакцинуватися», – зазначила Наталія Іванченко.

Якщо людина не має документального підтвердження про попередні вакцинації чи неможливо знайти таку інформацію в електронних базах, то вона вважатиметься не вакцинованою. У такому разі їй пропонують заново пройти увесь вакцинальний комплекс.

Зараз люди активно звертаються в заклади охорони здоров’я амбулаторного профілю (в т.ч. поліклініки). Незалежно від того чи має особа декларацію з сімейним лікарем, їй надають медичну допомогу, проводять необхідні профілактичні щеплення. Це стосується як дитячого, так і дорослого населення.

«Щоденно ми маємо від 90 до 150 вакцинації серед тимчасово переміщених осіб, які проживають на теренах Львівщини. Так само закликаємо вакцинуватись жителів нашої області. Нагадую, раз на 10 років кожна доросла людина повинна отримати дозвіл вакцини проти дифтерії та правця. Якщо людина вакцинована відповідно до графіка, то для неї ризиків фактично немає. Раз на 5 років необхідно робити щеплення від кору», – додала експертка департаменту охорони здоров’я.

Більшість людей вже отримали по дві дози вакцинації проти коронавірусу. Нагадуємо, що після 6 місяців від другої дози необхідно взяти бустерну дозу. Це стосується і жителів Львівської області, і переселенців. Вакцина є, фахівці теж.

До слова, в області продовжують фіксувати випадки захворювання на коронавірус. За останній період найменша кількість таких випадків за добу становить 12, а найбільша – близько 60. Трапляються летальні випадки.

«Коронавірус все ще є. Напередодні Великодня, коли люди йдуть до церкви, хочу нагадати, що маска – це мінімальний засіб захисту, яким варто скористатись, щоб захистити себе», – наголосила Наталія Іванченко.