Головна Цікаво Какао – напій Богів

Какао – напій Богів

555
0

Какао багате білками, жирами і вуглеводами, що забезпечує високу харчову цінність цього росту і розвитку. Також у ньому є харчові волокна, які дуже важливі для роботи кишечника, і необхідні для росту і розвитку організму людини мінеральні речовини: калій, магній, фосфор, залізо.

 У дитячому садку на сніданок дітям пропонують кавові напої, какао і чай. Багато мам здивовано знизують плечима: чи варто привчати дитину, наприклад, до кави в такому ранньому віці? До того ж чадо і так цілими днями «ходить на голові». Насправді, так званий сурогат кави, що входить до раціону дитячих установ, не викликає підвищеної збудливості, що властиво чаю, і не може стати причиною алергічної реакції на відміну від какао.

Дієтичні кавові напої абсолютно нешкідливі. Через відсутність кофеїну вони широко застосовуються у дитячому і дієтичному харчуванні. Це паличка-виручалочка для тих, кому справжня кава протипоказана за станом здоров`я. Сурогати за смаком і запахом дуже схожі на натуральну каву і допомагають поступово відмовитися від напою сьогодення.

Для приготування сурогатної кави використовують сушені цикорій, жолуді, сою, ячмінь, шипшину, каштани. До речі, у німецьких селах до цих пір не мислять ранок без «солдатської кави» з підсмаженої моркви.

Корінь цикорію, який присутній у більшості різновидів сурогатної кави, містить олігосахариди, що стимулюють імунну флору кишечника, і пектини, які допомагають вивести з організму токсичні речовини. Але найцікавіше – він знижує підвищену нервову збудливість.

Малюкам цей напій дуже подобається. Його дають дітям старше трьох років, у тому числі, навіть у дитячих садках. Цей напій підтримує розумову і фізичну активність протягом дня. Але варто відзначити, що для малюків краще не чисте какао, а напої, виготовлені на основі його сухого порошку або змішані з молоком.  Справа в тому, що в плодах какао містяться деякі речовини, здатні викликати алергічну реакцію, підвищене збудження  дитини. Тому його не слід пити щодня або частіше одного разу на день.

п. Олександра, шеф-кухар Жовківської шкільної їдальні № 2: 

— Сьогодні ми теж цей напій пропонуємо  в меню школи. Адже сам по собі напій дуже корисний для опорно-рухового апарату. Учні полюбляють його як зі свіжим молоком, так і згущеним. У ньому менше кофеїну. Звичайна кава вимиває кальцій, а «Курземе», навпаки, збільшує. Рекомендувала б його пити не тільки дітям, а й дорослим. Сьогоднішній напій дуже відмінний від напою, який випускався ще років 30-20 тому. У ньому більш якісніші смакові корисні складники, і запах надзвичайно приємний.

Отож, хочемо мати добре здоров`я — пиймо напій «Курземе».

 

 Підготувала

Зоряна ГУМНИЦЬКА.

P.S. Пригадую, що  нам теж, коли ходила до школи, в їдальні на сніданок давали цей напій. Смак його зберігся  до сьогодні. Щоправда, тепер рідко споживаю, але час від часу вдаюсь до цього напою. А ще нещодавно прочитала, що недавні дослідження показали, що корінь цикорію ще й знижує рівень цукру в крові. Тож цей продукт буде дуже корисний людям, хворим на  діабет.