Головна Цікаво Будьте обережними на залізниці

Будьте обережними на залізниці

230
0

Сьогодні залізничники б’ють на сполох: травмуються  люди, котрі перебувають на об'єктах магістралі. Як і попереднього року, рівень невиробничого травматизму, на жаль, не падає. Однак найжахливіше те, що серед травмованих і загиблих надзвичайно багато дітей віком до 16 років.

З цього приводу оголошено місячник профілактично-роз’ясню-вальної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті серед учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закла-дів, що розташовані передусім в районах, прилеглих до залізничних колій. Більшість цих осіб травмується на станціях та перегонах: зазвичай ходять  по коліях під час руху поїзда, проходять під рухомим складом або ж переходять колії у невстановленому місці, вилазять на дах вагонів, піднімаються на опори електрифікованих ліній, торкаються металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки тощо.
Звичайно, усе це грубі порушення «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України». На жаль, як свідчить статистика, правилами нехтують і дорослі, і діти. Впродовж 8 місяців 2016 року на залізниці травмовано 71 особу, з яких 43 — загинуло, минулоріч  за цей же період травмовано 72 особи, загинуло — 36. Що ж стосується дітей, то за 8 місяців 2016 року на залізниці травмувалися 5 дітей віком до 16 років, з яких 2 загинуло (попереднього року 8 травмовано, з яких п'ятеро загинули).  
Останній випадок трапився 30 серпня 2016, о 17.15 год. на перегоні Хриплин – Івано-Франківськ,  травмовано дитину 2002 року народження, яка з невідомих причин піднялася на теплотрасу, що проходить над залізничною колією, та була уражена електрострумом.

Основною причиною травмувань людей, зокрема дітей, є перехід через колії, пересування коліями та знаходження в негабаритних місцях.

Аналізуючи обставини загибелі дітей на залізниці, що сталися 2016 року, можна з упевненістю сказати, що всі відбулися через необачність неповнолітніх та нехтування правилами особистої безпеки.
Згідно з Правилами безпеки громадянам на залізничному транспорті України, забороняється: залазити на дах вагонів; підніматися на опори електрифікованих ліній; торкатися до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки; наближатися до електропроводу, що лежить на землі ближче, ніж на 10 метрів.
Чимало дітей та підлітків травмується через ігнорування заборонних показань світлової та звукової сигналізації та інших звукових сигналів, ходіння по коліях. Нерідко діти не помічають наближення поїзда, оскільки розмовляють по телефону чи слухають музику у навушниках.
Особливої популярності останнім часом набуває нове хобі серед підлітків – так званий зачепінг, який пов`язаний з проїздом у місцях, непристосованих для цього. Простіше кажучи, це катання на поїздах зовні на вагоні.  
Також травмуються люди, зокрема й діти, під час перетину залізничних переїздів на автомобілях чи велосипедах. При цьому водії забувають, що вони не лише ризикують своїм життям, але й життям пасажирів, яких вони перевозять (зазвичай це рідні та близькі).

Вкотре звертаємось до дітей та їхніх батьків. Будьте обачними, не влаштовуйте ігор на залізничних коліях та поблизу них, не катайтесь на велосипедах територією залізничних переїздів, станцій і вокзалів, не вилазьте на ферми мостів, світлофори, дахи вагонів. Слід пам’ятати, що не варто використовувати навушники, слухаючи музику, поблизу колії, бо такі дії можуть призвести до травмування чи смерті.

Бережіть власне здоров’я та життя!

Юрій ЛИХОЛАТ,
начальник залізничної
станції "Жовква".