Головна Освіта Він прийшов у політику через історію

Він прийшов у політику через історію

244
0

«….треба боротися за весь
український народ, за всю
Україну, за її визволення
незалежність, самостійність.»
  М. Грушевський

Саме такими словами розпочався літературний захід «Михайло Грушевський: життя і творчість», який відбувся у Волицькій школі, присвячений 150-річчю від дня народження видатного українського історика, громадсько-політичного і державного діяча, голови Української Центральної Ради Михайла Сергійовича Грушевського.
Учні 9 класу ще раз пригадали історію України, її тернистий шлях, вшановуючи борців за волю і незалежність України. Докладніше ознайомилися з життєвим і творчим шляхом видатного українця. Захід супроводжувався презентацією його багатогранної діяльності.

Метою всього життя Михайла Грушевського, для досягнення якої він поклав всі свої сили, було доведення законного права українського народу на власну історію, культуру і відведення йому належного місця у всесвітньо-історичному процесі. І це завдання ним було виконано. Тому Україна сьогодні   гідно поціновує його внесок. Важко оцінити однозначно, адже був він  і  ученим, і політичним діячем. М. Грушевський писав так: «Я сам прийшов у політику через історію і цей шлях вважаю нормальним».

Спираючись на історичні праці Михайла Грушевського, ми повинні будувати вільну, ні від кого незалежну державу. І як девіз взяти для себе його слова: «І свобода, і революція, і воля України — залежить від того, чим буде наша народна маса: чи розпорошеною купою піску, котру перший подув вітру може підняти і рознести, чи твердою опорою, міцним фундаментом, на котрім опреться свободна, народна Україна».

Н. Б. ІВАНЦІВ,
заступник директора
з виховної роботи Волицької ЗОШ.