Головна Освіта Як коментують вчителі Жовкви «розвантаження» шкільної програми?

Як коментують вчителі Жовкви «розвантаження» шкільної програми?

328
0

Замість «страшної» червоної ручки – ручка зі зеленим чорнилом, замість «радикальних» кулькових зарядів – прості олівці. З першого вересня цьогоріч школярі Жовківщини разом із учнями початкових шкіл нашої країни зможуть оцінити переваги «розвантаженої програми» навчання. Міністерство освіти України 4 серпня затвердило 13 навчальних програм для розвантаження навчання школярам 1-4 класів. Попередня навчальна програма виявилася складнуватою для учнів молодших класів. Оновлені програми рахуються із віковими особливостями дітей.

Кореспондент жовківського часопису з'ясовувала, які нововведення чекають на маленьких жовків’ян – школярів Жовківської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів (директор Мирослава Канюка), і чи не виявиться нова програма занадто вже «розвантаженою».
— Якщо брати, наприклад, природознавство, — ділиться вчитель 3-го класу Катерина Муц, — там, дійсно, багато зайвої інформації. Вивчення деяких предметів занадто поглиблене. Це зайве, на мій погляд. Проблема не у здібностях дітей, декотрим просто треба довше «розжовувати» матеріал. А із старою програмою часу на закріплення вивченої теми у дітей не було. Тому я схвалюю ці нововведення. Адже дітки більше часу проводять на природі. Предмет набув більш природничого значення, дослідного. Це добре.

 Діти у початковій школі повинні гарно читати, швидкісне читання тут необов’язкове, тут потрібне якісне читання. Вони повинні вміти рахувати, вирішувати задачі. До нововведень у них кожен урок була нова тема. Дитина пропускала заняття, і, фактично, цілу тему, — зауважила Оксана Муравська, вчитель 1-го класу. – У цілому, ці зміни, які проходять, є позитивними. Дійсно, попередня програма була перевантаженою. Те, що у молодших класах дозволяється писати простим олівцем, це теж прекрасно. Додатковий стрес для дитини і відчуття, що помилка дорівнює смертельному вироку. Зараз цього немає, і, пишучи олівцем (доречно, що у класі з 26 учнів майже усі пишуть таки ручкою), дитина може витерти помилку кілька разів. Відтепер передбачений час на повторення, а не так, що кожен новий урок – нова тема. Але, каже педагог, важливо не передати куті меду.

Міністерство розраховує на середнього учня, але ж є учні обдаровані, що швидше засвоюють програму, і є дітки, навпаки, слабші в підготовці. Оця диференціація навчального процесу, теж повинна бути передбачена, — сказала Оксана Муравська.
Наталя Керницька, вчите-лька молодших класів Жовківської ЗОШ № 2, до змін у навчальному процесі ставиться поки із обережністю. Каже, якщо порівнювати попередню шкільну програму із тою, що є, надала б перевагу «золотій середині». – Вони заберуть кількісний показник темпу читання, зробивши акцент на розвиток якісного читання дітей. Зараз спрогнозувати, правильно це чи ні, доволі важко. Розумієте, треба просто побачити, як це усе буде на практиці, каже Наталія Миколаївна. Вона зазначає, що не всі однаково можуть сприйняти тему на ту кількість годин, яка виділена. – Мої учні мусіли встигати за програмою, але, наприклад, на якусь складнішу тему хотілося більше часу.  Згідно з новими нововведеннями, вчитель сам зможе визначити, скільки часу необхідно на ту чи іншу тему, — підсумувала вона.

Звісно, ці зміни – лише перший крок до справжнього оновлення освіти, більш масштабні закладені у концепції нової української школи. Втім, учителі пере-конані: новації потрібні як повітря – щоб дитячі очі, замість сліз були сповнені цікавістю до опанування знань.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.