Головна Цікаво Діє заборона спалювання сухої трави

Діє заборона спалювання сухої трави

136
0

З настанням теплої погоди у нас вже традиційно починається масове випалювання сухої трави. Це призводить до пожеж на полях, лісових насадженнях, торфовищах та до відключень повітряних ліній електропередач.

Згідно статистичних даних, найпоширенішою причиною пожеж у екосистемах під час літнього періоду є людський фактор. Адже населення у період вихідних днів часто проводить своє дозвілля на природі, у міських парках чи лісопаркових зонах. Такі пожежі є надзвичайно небезпечними та шкідливими не лише для людини, але й для довкілля.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

Крім того, не можна забувати про небезпеку перекидання полум’я на більші території чи житлові будівлі, що створює додатковий ризик для населення і збільшує ймовірність набуття стихією більш масштабного характеру.

Начальник Жовківського районного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій Ігор Дорош наголошує на дотриманні вимог Правил пожежної безпеки під час виїзду на природу: «Найперше: не варто розводити багаття, якщо в цьому немає гострої потреби! Не можна робити цього на торф’яних ґрунтах і у хвойному молодняку, біля сільгоспугідь. Якщо все-таки є необхідність розведення вогнища, слід суворо дотримуватись вимог Правил пожежної безпеки, а саме: навколо вогнища повинна бути обкопана ділянка діаметром не менше одного метра, а саме вогнище повинно знаходитися на відстані не менше 10-ти метрів від найближчих дерев і кущів; ні в якому разі не можна залишати вогнище без нагляду і після його використання обов’язково залити водою або присипати землею».

За розведення багаття у не відведених для цього місцях чи нанесення шкоди довкіллю передбачається адміністративна відповідальність.

Беручи до уваги прогнози синоптиків про становлення на Львівщині жаркої та сухої погоди і оголошення по Україні пожежонебезпечного періоду, Жовківський РВ ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій застерігає громадян Жовківського району бути свідомими під час відпочинку на природі. Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник — може знищити мільйон дерев!

І. ГЕМБАЛЬСЬКИЙ,

головний інспектор Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, капітан служби цивільного захисту.