Головна Цікаво Як правильно вибирати іграшки відповідно до віку дитини

Як правильно вибирати іграшки відповідно до віку дитини

506
0

З перших годин життя малюк починає знайомство з навколишнім світом. Спочатку спостерігає, слухає, потім дізнається через тактильні відчуття, і в цьому процесі велика роль відводиться іграшці. Іграшки допоможуть розвитку закладених в дитині особистісних якостей і здібностей.

Тому вибирати іграшку потрібно обдумано. Її головна роль – допомогти в пізнанні світу речей, людини і природи.

Іграшка повинна бути захоплюючою і розвиваючої одночасно. Таку вам запропонує сайт Подушка. В розділі "Успокаивающие игрушки" І природно, що в різному віці до іграшки повинні бути різні вимоги.

У два-три місяці купуйте малюкові яскраві кольорові іграшки. Вони підвішуються над колискою немовляти, щоб малюк міг їх розглядати і стежити за їх рухом. А в чотири-п'ять місяців іграшки опустіть нижче, щоб дитина міг торкатися їх і захоплювати ручками. Нехай ці іграшки будуть різної форми, кольорів, видають при дотику різні звуки або світлові сигнали. Гарні іграшки з руховими ефектами. Постійно звертайте увагу малюка на особливості кожної, називаючи їх. Не завішуйте дитини великою кількістю брязкалець, достатньо двох-трьох, по черзі міняйте їх іншими.

Досягненням 4-х або 5-ти місячного малюка вважається вміння вистачати іграшку і займатися нею тривалий час. Іграшки можуть зображати найпростіші образи: метелика, рибку, будиночок, сонечко. Головна дія дітей в цей період – дослідження особливостей різних предметів (форми, звуків, кольору тощо).

Участь батьків, в перших іграх малюка обов'язково. Малюк уважно слухає мова дорослого, відповідає на репліки, намагається повторювати або реагує активними рухами з іграшкою.

Коли малюк навчиться вистачати і довго грати з підвішеними іграшками, потрібно вчити його перевертатися на живіт. Наприклад, ви пропонуєте дитині гумову собачку, конячку або улюблену брязкальце, яку дитині зручно тримати в руці. Дитина прагне до іграшці – і виконує потрібну дію.

Таким чином, іграшка допомагає дитині швидше освоїти різноманітні рухи: самостійно повертатися з одного боку на інший, сідати, повзати. Для підрослого дитину, добре було б придбати дитячий стільчик зі столиком і манеж.

З 7-8-мі місяців, коли малюк навчиться повзати, частіше залишайте його на підлозі. І пам'ятайте, що іграшки і предмети повинні бути безпечні для малюка, не менше 4 см у діаметрі, без дрібних деталей, які можна проковтнути. Іграшка не повинна мати гострі кути, а її матеріал повинен бути безпечним для здоров'я. Звертайте увагу на те, щоб фарба або лак на іграшках не облазив.

Близько року малюк робить свої перші кроки, і тут іграшки відіграють чималу роль. У цьому віці дитина стає великим дослідником: його цікавлять нові речі, особливо зі звуковими ефектами, що видають тріск, гуркіт, незвичайні звуки, голоси тварин. Малюк старанно розбирає і збирає предмети, вкладає один в інший, просовує їх в отвори, відкриває і закриває кришки або різні дверцята. Дітям подобається, пізнаючи, діяти. Тепер малюку підійдуть механічні і заводні іграшки: «клюющая» курочка, пересувається ведмежа, м'ячики, паровозики, кульки.

Дорослим відводиться особлива роль: називати малюкові іграшки, їх властивості, пояснювати те, що вони роблять, спонукати малюка до емоційного відгуку. Дитина із задоволенням буде розглядати виразні іграшки у вигляді тварин. Його будуть цікавити різні деталі: носик, очки, яскраві частині наряду на зразок бантика, капелюшки.

Коли малюк міцно стане на ноги, йому знадобляться такі іграшки, які б він зміг тягнути на мотузочці за собою або штовхати вперед. Дитині сподобається ходити з іграшкою-каталкою, в якій рухаються фігурки і, можливо, навіть виникають звуки.

Через іграшки діти знайомляться з світом тварин. З цією метою можна придбати дитині фігурки різних тварин. Їх малюк охоче візьме з собою на прогулянку, в ванну, зручно розставить на підлозі в кімнаті. При купівлі цих іграшок потрібно звертати увагу на їх властивості: форму, величину, колір, здатність виконувати дії, видавати звуки.

До двох років, емоційно-смисловий зміст іграшки, дітей не цікавить. Їм цікаво, що можна робити з іграшкою, саме тому вони, подовгу грають з одним предметом, повторюючи одні і ті ж дії.
Маленькій дитині цікаво дізнаватися різні властивості одного предмета, наприклад, що кубики не тільки ставляться один на інший, але їх ще можна і приставляти один до іншого, складати в коробочку і закривати. Обов'язково підтримаєте інтерес малюка до різноманітного використання вже знайомих іграшок та предметів, показуючи, що ще можна робити з ними. До речі, кубики або конструктор для цього віку, вибирайте за розміром більші, щоб малюку було зручно їх тримати.