Головна Листи Обережно: кишкові інфекції!

Обережно: кишкові інфекції!

284
0

У літній період зростає ризик захворювання населення на гос-трі  кишкові інфекції (дизентерію, черевний тиф, сальмонельоз, інфекційні гастроентероколіти, харчові токсикоінфекції), в т.ч., холеру.

Із початку  2016 року в Україні зареєстровано 71 спалах кишкових інфекційних захворювань, вна-слідок яких постраждало 1587 осіб, з них — 816 дітей (51,4 %) (за аналогічний період  2015 року  було  зареєстровано 47 спалахів, внаслідок яких постраждало  834 особи, з них — 451 дитина (54,1 %), у тому числі, в  червні   2016 року було зареєстровано 21 спалах кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало  845 осіб, у тому числі — 409 дітей.

За етіологічним фактором 36 спалахів (50,7 %) викликано сальмонелами, 13 – ротавірусами (18,3 %), 8 – вірусами гепатиту А (11,3 %), у  13 (18,3 %)  – іншими збудниками, у 1  випадку (1,4 %) збудника не встановлено. Основний фактор передачі – харчовий.

У Львівській області  з початку  2016 року зареєстровано 5  спалахів кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 118 осіб.

Причиною захворювань на гострі  кишкові інфекції та харчових отруєнь  є  недотримання санітарно-гігієнічних вимог та порушення технологій  приготування страв; неправильне зберігання харчових продуктів;  споживання продуктів, куплених на стихійних ринках; вживання продуктів,  у яких закінчився термін придатності; недотримання правил особистої гігієни.

Усі захворювання на гострі кишкові інфекції мають схожість на початку хвороби. Починаються раптово з розладу шлунково-кишкового тракту (пронос), підвищення температури тіла, проявляється загальна слабкість, болі в животі. Від вчасно і правильно поставленого діагнозу залежить лікування і одужання.

У свідомості кожної людини повинна закріпитися проста істина:  за будь-яким легким і короткочасним розладом може приховуватись небезпечна хвороба!  Тому не нехтуйте своїм здоров’ям  і при перших ознаках захворювання звертайтесь до лікаря!

А вберегтись від цих захворювань можна, дотримуючись прос-тих правил: 

— не вживати сиру воду;

— не їсти немиті овочі і фрукти, ошпарювати їх кип’ятком;

— дотримуватись правил осо-бистої гігієни (частіше мити руки);

— вживати лише кип’ячене молоко;

— не купатись у невідомих водоймах. 

Пам’ятайте: Ваше здоров’я  —  у  Ваших руках!   

Галина Кудла,

головний спеціаліст Управління

Держпродспожив-
служби в Жовківському районі.