Головна Цікаво Материнське щастя, помножене на сім

Материнське щастя, помножене на сім

226
0

У кожного своє щастя. Одні, аби бути щасливими, прагнуть
до статків, інші — до визнання та високої посади, а дехто щасливий у материнстві.

У сучасному світі для багатьох діти стали розкішшю. Родини не часто дозволяють собі більше, аніж двоє дітей. Однак більшість жінок все ж усвідомлюють, яке це щастя — бути мамою. Саме тому хочеться поділитися з читачами про материнське щастя однієї із жительок Жовківщини.

Марія та Василь Курдоби познайомились, будучи молодими і нічим необтяженими. Статний та змужнілий парубок одразу завоював прихильність чарівної красуні, бухгалтерки колгоспної контори  села Бишкова. Марія Михайлівна змалку звикла до гурту, до братерської допомоги, й мріяла щонайменше про трьох діточок у своїй сім’ї. Але за Божим помислом лелека часто навідувався до Курдобів.

Жила сім’я, як і всі в селі — обробляла землю, утримувала господарство, і, звичайно, виховувала своїх синочків та доньок. Час минав, діти підростали. Були і радощі, і втрати, які не зламали пані Марію, а, навпаки, ще більше загартували. Сьогодні діти повиростали і повідлітали з маминого гнізда, створивши вже свої.

Так, Ольга зі сім’єю проживає в Америці, Любов — у Німеччині, Наталія, Василь та Михайло теж зі сім’ями роз’їхались по світу. А  найменша Марія (сьогодні с. Натанаїла, настоятелька Святопреображенського монастиря) залишилась на Україні, ближче до мами.

«Усі стежки-дороги, пройдені у житті, перетинаються з першою.  А на ній — голос материнської душі і батьківського серця, — поділилася с. Натанаїла. — З надією і сподіваннями мама нас завжди вчила жити за Божими законами, дарувала нам свою любов і бажала щасливої дороги».

Сім’я, родина, батьківщина — це єдині поняття. Людина назавжди пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, та з землею, де народилася і зросла. І доньки та сини пані Марії це дуже добре усвідомлюють і щорічно приїжджають до мами, до свого дому.

І цьогоріч усі зібралися на поважні ювілейні уродини — 80-річчя — своєї найріднішої людини — мами, бабусі та прабабусі (на світлині).

«Мати є матір’ю, і тим усе сказано. Любов до неї словами висловити неможливо. Вона привела нас на світ, і ми маємо, як діти, дякувати їй за це і молитися за неї», — наголосила с. Натанаїла.

Щасливою є Марія Михайлівна, адже вона виховала добрих і щирих дітей, які подарували їй семеро внуків та четверо правнуків. Мабуть, у цьому і полягає щастя людини, жінки…

 

Зоряна ГУМНИЦЬКА