Головна Цікаво “Розвиток мистецьких шкіл в області є вкрай важливим”, – Олег Синютка під...

“Розвиток мистецьких шкіл в області є вкрай важливим”, – Олег Синютка під час зустрічі з директорами

47
0

7 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із директорами мистецьких шкіл області.

Під час зустрічі присутні порушили питання розвитку мистецької освіти в регіоні.

“Розвиток мистецьких шкіл є вкрай важливим для області і наша принципова позиція, щоб кількість таких закладів на Львівщині збільшувалась. Ми повинні збільшувати матеріально-технічну базу мистецьких шкіл, тому коли облрада формувала конкурс мікропроектів, то ми вирішили, щоб у цьому конкурсі могли брати участь і наші школи”,- зазначив очільник області.

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало зазначила, що Львівщина займає друге місце за кількістю мистецьких шкіл та кількістю дітей, які у них навчаються.

“За останні роки ми створили 7 нових мистецьких закладів. Це позитивні приклади реформи децентралізації. Однак є низка питань, які потрібно доопрацювати щодо можливості навчання дітей, зокрема, з різних територіальних громад. Хороші показники охоплення дітей мистецькою освітою у Стрийському, Сокальському, Пустомитівському, Перемишлянському, м. Моршин, але є райони та міста, яким необхідно і надалі працювати над розширенням мистецької освіти та забезпечення її якості, це Дрогобицький, Турківський, м. Червоноград, Борислав. Хочу зазначити, що з метою підвищення кваліфікації викладачів торік в області організували 22 конференції у яких взяли участь 4 тисячі осіб», – наголосила Мирослава Туркало

За її словами, цьогоріч збільшили фінансовий ресурс на розвиток мистецьких закладів.

“Минулого року ми мали 225 тис гривень фінансового ресурсу, цього року ця сума є значно більшою і становить практично мільйон гривень. Окрім того ми розробили конкурс “Топ -10 мистецьких шкіл” і запрошуємо впродовж квітня -травня активно подавати заявки”, – зазначила Мирослава Туркало.

У межах зустрічі присутні ставили актуальні питання щодо розвитку мистецької освіти, а також обмінювались пропозиціями та думками.