Головна Цікаво Вибираємо дитячий садок у Києві – поради

Вибираємо дитячий садок у Києві – поради

1657
0
обираємо дитячий садочок в Києві

На жаль, така реальність, що починати вибирати дитячий сад для дитини потрібно чи не відразу після виписки з пологового будинку. Тільки тоді ваша черга на місце в ньому підійде до необхідного часу – 2,5-3 років дитини. Зробити запис в садочок завчасно вам допоможе центр раннього розвитку Smart kids. На що слід звернути увагу майбутнім батькам, вибираючи дитячий сад для дитини? Ми зібрали і проаналізували зауваження багатьох батьків і підготували на їх основі корисні поради.

Слід знати, що в Києві існує чотири типи дитячих садків: державні, відомчі, приватні та домашні.

По першому пункту пояснення навряд чи потрібні – до нього відносяться більшість київських дитячих садків.

Відомчі дитсадки належать великим підприємствам (найчастіше заводам), і відповідно, записати своїх дітей туди можуть тільки їхні співробітники.

Приватні дитячі сади з’явилися в Києві 10 назад. Як правило, там менше дітей в кожній групі, більш якісне і різноманітне харчування, а також можливість доставки дітей в садок і назад на спеціальному мікроавтобусі з дитячими сидіннями. Однак вартість перебування малюка в такому саду досить висока.

Золотою серединою між державними і приватними дитячими садами є домашні дитсадки. Вони ніде не зареєстровані і «явки-паролі» передаються з вуст в уста, тому що в одній особі виступають і вихователь, і нянечка, і музпрацівник, і медсестра – всіх їх замінює молода мама, яка не захотіла або не змогла вийти на роботу з декрету і вирішила поєднувати турботу про свого малюка з зароблянням грошей.

По-перше, потрібно шукати не «найкращий дитячий сад в місті», а досить хороший в тому районі міста, де ви живете. Ще краще – у дворі будинку або в сусідньому кварталі. Адже вранці вам доведеться відводити туди дитину перед роботою, а значить, часу буде небагато.

По-друге, щоб до моменту виходу мами з декретної відпустки дитина не виявилася «все ще в листі очікування», постарайтеся встати в чергу не тільки в саме дитячому саду, але і в районному відділі освіти. Тоді у вас буде можливість до потрібного часу «розподілитися» в інший дитсадок або навіть вибрати з декількох.

По-третє, тримайте очі і вуха відкритими. Прогуляйтеся по району, перепишіть номери найближчих дитячих садків або навіть сфотографуйте їх. Потім вирушайте до найближчої пісочниці і знайомтеся з батьками малюків 4-5 років. Запитайте, в якій дитсадок ходять їхні діти, чи задоволені вони роботою вихователів, раціоном дітей, матеріально-технічною базою … Позитивні відгуки ви можете знайти про персонал «Країни Дитинства», які є виключно вищої категорії. Більш детально про умови прийому прочитайте на сторінці садка sadochok.net.ua.Запишіть прізвища найнадійніших вихователів і нянечок.

По-четверте, не полінуйтеся вивчити відгуки в інтернеті на довколишні дитячі садки. Допоможуть вам у цьому форуми для молодих батьків, а також сайти-каталоги. Також можна знайти в будь-якому форумі гілку, де сидять люди з вашого мікрорайону, і задати там питання про хороших дитячих садах. Запитайте рекомендацію, до якого вихователю в групу піти. Потім зателефонуйте в кожен з сподобалися дитячих садків і запишіться на прийом до завідуючої. Постарайтеся справити враження дбайливої ​​та відповідальної мами.

По-п’яте, під час зустрічі попросіть зробити вам екскурсію по дитячому саду. У розмові поцікавтеся, чи є в дитячому саду медсестра, логопед, музичний працівник, тренер з плавання, викладач іноземної мови, музичний працівник, фізрук. Також зверніть увагу на меню (зазвичай висить на першому поверсі неподалік від кухні) і програму занять (в кожній групі своя).

По-шосте, запитаєте дозволу зайти в одну з груп. Там ви оціните, скільки місця для ігор, які пропонуються іграшки, в якому стані спальні місця, як діти ставляться до вихователя і нянечкам (люблять або побоюються). Також не забудьте перерахувати дітей. Хороший показник, якщо в групі не більше 10-15 дітей, але практиці всі вони переповнені, і на заняття ходять 18-25 малюків. А адже чим більше вихованців – тим менше уваги конкретно вашій дитині.

По-сьоме, не поспішайте з першого разу залишати дитину в групі на цілий день. Краще привчати його до нового дитячого садка потроху – спочатку на кілька годин привести, потім на півдня. Детально розпитуйте малюка про події в дитячому саду. Якщо вранці він з плачем не хоче туди йти – варто з’ясувати, чому. Є ймовірність, що малюк боїться вихователя або посварився з іншими дітьми. А якщо дитина вже з вечора не може дочекатися повернення в дитячий сад – значить, ви зробили правильний вибір!