Жнива на Жовківщині радують кожного господаря

  199
  0

  За словами начальника відділу управління агропромислового розвитку Андрія Сухораба, цьогорічні жнива радують кожного господаря, тому що висока врожайність. На це вплинули дуже сприятливі природні умови, а саме: дощова і неспекотна погода у квітні-червні.  А на початку літа, зокрема, наливався колос. Тому цьогорічна врожайність ранніх зернових культур на 25-30 відсотків більша, ніж минулого року. Тобто таких сприятливих погодніх умов, на думку спеціалістів, не було давно. Як кажуть у народі, селітра падала з неба. Тож у нинішній складній економічно-політичній ситуації селяни дякують Богу за багатий врожай. Весняно-літній період позитивно позначився на посіяні ранні сільськогосподарські культури і збережені озимі.

  Станом на 22 липня 2014 р. в усіх категоріях господарств району зібрано 1460 га зернових, намолочено 7440 тонн зерна. Середня врожайність становить 51 ц/га. До того ж, врожай хорошої якості. Середня ціна за ар збирання у нашому районі  — 15 гривень. Зернозбиральної техніки достатньо, господарі навіть можуть обирати комбайн.

  Серед сільськогосподарських підприємств розпочали зернозбиральну кампанію у ТзОВ  «АгроФрутікаБишків», ТзОВ «Гомін», ПП «Кобрин», ФГ «Кушпіт», ПП «Богдан», ТзОВ «Лендком», ЛНАУ,  Львівська філія ім. Л. Погорілого.Агроформування району зібрали 730 га ріпаку. Середня врожайність становить 25 ц/га.

  Нинішнім головним завданням для індивідуальних господарів і керівників сільськогосподарських підприємств — вчасно і без втрат зібрати врожай зернових культур.

  Уляна ЛАЩІВСЬКА.