27 липня в Україні відзначають День працівників торгівлі. Що ж це за свято, і чим воно особливе для кожного з нас? Про нелегку роботу торговців ми вирішили поцікавитись у продавчині села Боянця Марії Капшій. У цій галузі Марія працює 6 років, тому, кому як не їй знати усі подробиці роботи.
— Розкажіть,на який продукт найбільший попит?
— О,тут беззаперечним лідером є хліб і хлібобулочні вироби, вони завжди потрібні. Другими у списку – це круп’яні вироби – рис,гречка,а взагалі, у кожну пору року є свій лідер серед продуктів. Влітку, наприклад, популярним є морозиво, різні охолоджувальні напої, у піст люди надають перевагу рибі, узимку популярні молочні вироби та гарячі напої, адже, де можна зігрітись, як не за чашечкою чаю. При відвідуваності 30-50 покупців на день, зарплата продавця невисока – від 800 до 1200 гривень,ще залежить, де і в якому магазині працювати.
— Ви, напевно, багато часу приділяєте праці у крамниці, а як щодо роботи вдома?
— У мене ще є напарниця, ми працюєм через день. Робочий день триває з 9:00 до 21:00. У той день, коли я працюю, треба ще зранку встигнути зварити їсти, зробити хатню роботу, коли ввечері приходжу додому, то дуже втомлена. У вихідний я встигаю і в хаті поприбирати, і на городі щось зробити, звична, як для жінки, справа.
— Скажіть, Ви отримуєте задоволення від своєї роботи?
— Так,я задоволена нею. Довгий час тут працюю і вже звикла.
— Чи маєте якісь скарги?
— Так, звичайно.Часто доводиться міняти цінники на продуктах через зміну ціннаних. (Сміється).
І з нагоди свята хочу побажати усім покупцям вдалих покупок, а продавцям — багатої виручки, зичу українцям терпіння у цей складний час, і живими та здоровими щоб повернулись наші вояки зі Сходу України.
Микола ВАСЕЧКО.