Головна Цікаво Жовківські маршрутки та дешевий екстрим. Інструкція із виживання

Жовківські маршрутки та дешевий екстрим. Інструкція із виживання

208
0

Місто Жовква славиться своєю давньою історією, красивими пам`ятками та захоплюючими краєвидами. Приїхавши сюди, жоден турист не сумуватиме, адже жовківчани знайдуть, чим його зайняти. Звичайно, цікаві  екскурсії чи затишні кафетерії відвідати варто, проте для багатьох туристів невідома ще одна грань цього міста, так би мовити, екстримальна, бажано так у часпік.  Жовківська АС та її усім відомий маршрут ЖовкваЛьвів  — перлина та окраса цієї грані. Можна бути впевненим, що ця поїздка надовго запам`ятається шановному подорожуючому і відіб`є на деякий час бажання висовуватись із своєї затишної домівки.

Зранку, бадьоро прокинувшись та нашвидкоруч поснідавши, вирушаємо на зупинку. За всіма правилами етикету, чемно стаємо в кінець черги, яка змусить вас пропустити ще 2 маршрутки, щоб мати змогу сидіти протягом всієї поїздки. Існують й інші способи швидко добратись до вільного крісла. Але цей метод ефективний лише в тому випадку, коли вивсім відома особистість, яка здалеку бачить свого товариша і підходить до нього потеревенити, ігноруючи людей в черзі. До вас теж може підійти товариш, а до товариша його товариш. Це цілком нормальні речі, тому що ніхто позаду вступати у дискусію з вами не буде.

Удалині виглянуло маршрутне таксі, проте не поспішайте. Сподіваюсь, ви не забули взути свої нові туфлі, на які відкладали протягом довгого часу, та взяти зарплату, яку щойно зняли в банкоматі. Двері відчинились, люди, не поспішаючи заходять, і зовсім не штовхаються, це вони подають руку допомоги. Є таке собі неписане правило: хто перший у черзі, той має право сидіти на vіpкріслі біля водія, останнійна грошовому столику та до кінця маршруту передавати решту. Усі пенсіонери та ветерани війни заходять із квитками, яким ввічлива молодь з почуттям солідарності дозволить зайти першими. Не встигнув вас хтось підштовхнути, як одразу чуєте таке безневинне «пробачте». Якщо ви всетаки потрапили всередину салону без пригод, то можете вважати, що народилися у сорочці і певно таки в залізній. У наших маршрутках вас ніколи не образять. Тут усіяк одна щаслива родина, де піклуються один про одного. Ніколи в житті ніхто не посміє вкрасти ваш гаманець, а якщо він всетаки зникне, то це не привід для хвилювання, адже його просто хтось взяв поносити на деякий час.  Стосунки у маршрутній родині настільки тісні, що можна із заплющеними очима вгадати, хто треться біля вас — чоловік чи жінка. Аж раптом ви згадуєте про свої нові туфлі. Не хвилюйтеся, ця нова подряпина робить їх  більш оригінальними, а її форма нагадує квітку. Принт квітів надзвичайно актуальний у цьому році.

Якщо ви вирішили здійснити цю екстримальну поїздку взимку, то будьте вдячні сусідові, що дихав усю дорогу вам у вухо. Знайте, він робив усе, щоб ви їх не відморозили у нашому суворому кліматі. Таке до болю знайоме «зачиніть вікно, мені дує» означає, що настало літо. Не панікуйте у такій ситуації, адже про пасажирів потурбувались заздалегідь, встановивши кондиціонер.

Найбільше задоволення і користі ви отримаєте у наших  «ЖовкваЛьвів», якщо прогавите годинки півтори в заторі. Якщо цей час ви простоїте, то вийде такий собі спортзал, адже маєте нагоду спалити трохи калорій, а ще отримати непогану освіту і навіть згодом написати кандидатську роботу з тем: «Життя в СРСР«, «Пенсійні проблеми сучасності з поглядом у минуле», «Гречкапо18,  а колись була по 6. Ви випадково сіли на вільне місце, то з вірогідністю у 99,9 % почуєте лекцію з культури сучасної молоді з припущенням вашої майбутньої долі та долі усієї родини. Будьте обережні зі старшими жінками, які їдуть на ринок! Це люди із зовсім іншими поглядами та звичаями. Намагайтеся вести розмову з ними спокійно, не підвищуйте голосу. У разі невдалого діалогу, спробуйте  перевести розмову на іншу тему. Є безпрограшні варіанти, наприклад: почніть критикувати владу і згадайте про низьку заробітню платню чи пенсію. Цим ви виграєте трохи часу. Нарешті, маршрутка доїжджає до кінцевої, тому час виходити. Можете бути впевненими, що поїздка у декілька гривень абсолютно не поступається стрибку з парашута чи вартості страви зі змії.

І наостанок. Пам`ятайте: якщо домовились зустрітись із другом у Львові у другому кінці міста, то трамваїце ще один екстримальний барєр. Тому вдихніть глибше чистого повітря автостради та вирушайте пішки, скоріше буде.

Соломія САГАЛА.