Головна Звернення У місті Дубляни освятили пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі

У місті Дубляни освятили пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі

183
0

У  місті Дубляни освятили пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі, яку розмістили на фасаді місцевої школи.

На віче, з нагоди вшанування пам’яті Героя та освячення меморіальної дошки, зібралася місцева громада, а також побратими Анатолія, які боролися з ним пліч-о-пліч на Майдані.

Перед присутніми виступив міський голова, свободівець Василь Попович: «Сьогодні ми відкриваємо меморіальну дошку Герою Небесної Сотні для того, аби всі майбутні покоління знали і належно вшановували його подвиг. Анатолій Жаловага колись навчався у цій школі, він був щирою, справедливою і добродушною людиною, і саме ці якості привели його на Майдан. Без будь-яких сумнівів Анатолій поїхав до Києва боротися з режимом та відстоювати краще майбутнє для кожного з нас». Пам’ятну дошку було виготовлено за ініціативи Дублянської міської організації ВО «Свобода» спільно з Дублянською міською радою.

Настоятелі місцевих храмів о. Іван (Сас) та о. Володимир (Високінський) відслужили панахиду за упокій душі загиблого Героя. Після освячення пам’ятної дошки духовні отці наголосили, що боротьба в нашій державі не завершилася, а для найшвидшого настання миру в Україні кожен з нас повинен зробити свій внесок. Священики подякували всім оборонцям України, які сьогодні мужньо і завзято протистоять ворогам на сході. Прикликаючи Господнє благословення на воїнів, отці попросили громаду молитися за мир, а тих, кого держава призиває до війська, без сумнівів виконувати свій громадянський обов’язок.

Батьки Анатолія Жаловаги подя-кували громаді за те, що у важкі хвилини їх не залишили із горем наодинці, а розрадили словом співчуття, подали руку допомоги.

Віддати належну шану Героєві прибув революційний побратим Микола Гавриляк, який сьогодні служить у батальйоні «Айдар», сформованому з числа добровольців. Приїхавши у кількаденну відпустку, Микола Гавриляк розповів, що під час бойових операцій воїни щодня стикаються з ворогом. І хоча внаслідок сутичок багато солдатів зазнають поранень, суттєво бракує засобів захисту, та бойовий дух батальйону надзвичайно високий. Добровольці готові воювати за свою землю до остаточної поразки ворога.