Головна Духовне Дар П’ятидесятниці відбувся на Жовківщині

Дар П’ятидесятниці відбувся на Жовківщині

464
0

У 1937 р. праведний Митрополит Андрей Шептицький написав одну з найдосконаліших своїх праць про Церкву як дар П’ятидесятниці. Церква – це спільнота учнів Ісуса Христа і дітей Божих, збори народу Божого, вибраного і покликаного на служіння Всевишньому. Вона – більша від релігійного братства, ширша від спілки однодумців, повніша від духовного суспільства. Церква – це спільнота людей, які покликані довершити справу і виконати заповіти Ісуса Христа. Церква є там, де є християни і священики. Церкву також називають Матір’ю християн, бо вона під час святого хрещення дає душі справжнє життя – освячуючи ласку, яка дає людині право до неба і, як духовна матір, виховує своїх вірних. “Хто не має Церкви за матір, той не може мати Бога за батька” (св. Кипріян). Вона поширює Христове вчення за допомогою проповідей, пастирських листів і навчання релігії, уділяє встановлені Христом засоби – за допомогою жертви Святої Літургії, Святих Тайн, благословення, освячення і відправи Богослужінь та керує членами Церкви.

29 травня, на другий день після Свята Зіслання Святого Духа, що є Днем народження Церкви, у Бишкові відбулось чергове свято української молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер!». Незмінними організаторами його стали: громадська рада «Святий Юр», центр національного виховання ім. Андрея Шептицького, Всеукраїнська громадська організація «Союз Українок». На місцевому рівні свято
організували та провели: Жовківська районна рада, Жовківська райдержадміністрація, Бишківська сільська рада, Бишківська ЗОШ. Оскільки в Бишкові у цей день були майже всі керівники Жовківщини, то він став своєрідним центром духовного і політичного життя Жовківщини.

Свято розпочалось із Молебня на прославу велета українського духу, українського Мойсея, князя Церкви, етнарха, праведного митрополита Андрея Шептицького. У молитві взяли участь вісім священиків Жовківського та Рава-Руського деканатів Сокальсько-Жовківської єпархії. У програмі святкувань була і міжнародна науково-практична конференція за однойменною темою, і спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога» (міні-футбол), і виставка народної творчості «Таланти твої, Русь-Україно», міжнародний фестиваль української пісні «Голос Руси-України», і традиційно підбиття підсумків свята та нагородження переможців, учасників та їхніх керівників.

Усі учасники дійства збагатились безцінними знаннями щодо величі постаті Андрея Шептицького, обмінялись думками, виклали це у своїх змістовних презентаціях-доповідях. Доповіді торкалися проблематики: Андрей Шептицький – національно-патріотичне виховання; духовно-культурне виховання; здоров’я нації, фізичне виховання; екуменічне виховання; природоохоронне виховання. Керівники восьми секцій та голови журі цих секцій відзначили високий науковий рівень доповідей, що є великою заслугою наукових керівників учнівських доповідей, а саме, вчителів християнської етики цих шкіл та місцевих священиків.

Не залишила байдужим нікого і пісенна частина свята. Присутні змогли переконатись у тому, що наші діти дуже талановиті. У спортивному фестивалі молоді юнаки завзято боролись за кубок митрополита Андрея. А виставка народної творчості відкрила для присутніх таланти місцевих мисткинь.

Свято вдалось на славу. Такі заходи мають величезне значення для нашої молоді, нашої церкви, для відбудови нашої держави. Бо як любив наголошувати праведний митрополит: «Молодь треба виховувати в щирій любові до Вселенської церкви і Батьківщини»! Велика заслуга у проведенні цього свята найперше належить: Стефанії Сліпець — методисту ІМЦО відділу освіти, члену ГР «Святий Юр»; Наталії Бейзик — голові Бишківської сільської ради; Ганні Кобринець — директору Бишківської загальноосвітньої школи I-III ступенів; о. Івану Галишичу – пароху місцевої церкви; п. Степану Сохнацькому — директору ДП «Жовківський лісгосп»; Ярославу Пацу – вчителю Бишківської ЗСШ.

Дорогою додому члени Громадської ради «Святий Юр» відвідали місцеву церкву Різдва Пресвятої Богородиці с. Бишкова, а у Жовкві — церкву Пресвятого Серця Христового і монастир Різдва Христового оо. Василіян.

Олег ОГІРКО, професор
кафедри українознавства Інституту Східної Європи, член ГР «Святий Юр»