Головна Духовне Місія високого слова – минуле, сучасне, майбутнє

Місія високого слова – минуле, сучасне, майбутнє

444
0

Упродовж століть книги і часописи були, є і будуть важливим джерелом інформації та знань, передумовою розвитку освіти, науки, культури, впливовим етнополітичним  чинником у житті українського народу, церкви й загалом суспільства. Тому книговидання в Україні, зокрема церковно-релігійне, привертає увагу науковців. Після отримання незалежності України велика кількість видавництв почала відновлювати свою діяльність. На сьогоднішній день існує значна кількість християнських видавництв, які випускають у  світ релігійні книги, газети і журнали.

Цьогоріч видавництво оо. Василіан у нашому місті відзначає 120 років від свого заснування. З цього приводу «Місіонер» видав альманах «Місія високого слова». Пропоноване видання реалізує ідею узагальнення багатовікової праці василіанського монашества в царині книговидання як його харизми і духовного покликання. Автор – о. Климентій Стасів, ЧСВВ, подає відомості про давні осередки книгодрукування під опікою Чину святого Василія Великого, що були безцінним культурним чинником.

Окремим розділом подано історію зародження і розвитку василіянського видавництва «Місіонер» як духовного та національного феномену.

Книга розрахована на широке коло читачів, чиї зацікавлення дотичні до історії книгодрукування, мистецтвознавства, культурології, духівництва, цікава вона й вірним, студентам світських та духовних закладів.

Блаженніший Святослав: «Книга «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне і майбутнє» піднімає перед нашим зором велетенську завісу часу, впроваджуючи нас в глибини історії християнської України, зокрема в часи розквіту писемності, що стала вирішальним чинником поширення християнства на наших прабатьківських землях, знаком високого розвитку науки і культури. Це видання охоплює усі етапи розвитку книгодрукування, яке Українська греко-католицька церква сповняла від самих початків зародження друкованого слова аж до сьогодні. Цю місію вона успішно виконувала через служіння Василіянського Чину,  який із давніх-давен вірно служив своєму народові як у нелегкі роки випробування долі, так і в часи його славного розквіту».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.