Головна Духовне Просимо опіки Богородиці

Просимо опіки Богородиці

328
0

13 вересня, у день свята Положення пояса Пресвятої Богородиці, у селі Заглині,  поблизу с. Монастирка,  відбулася святочна Божественна Літургія, яку очолив  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який вже вп'яте приїжджає на це святе місце. Хто побував тут хоч раз, розуміє, чому саме сюди спішать вірні просити ласк і допомоги. Тут дихає святістю.
Заглина – це  місце чудесного явлення Божої Матері. Цей край славився своєю святістю ще з ХV століття. І сьогодні тисячі паломників шукають Божої благодаті в Заглині.  Щорічно, 13 вересня. тут відзначають свято Положення пояса  Пречистої Діви Марії.

З квітами зустріли та привітали Святійшого Патріарха Філарета голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур. Місцева молодь та дітвора висловили радість візиту Святійшого Патріарха

У Літургії взяли участь 13 єпископів. Велично і піднесено розносилося святочне Богослужіння, на яке прибуло багато вірян із різних куточків України.  Літургія відбулася у мелодійному супроводі чоловічого вокального октету «Орфей». За Богослужінням також молилися священики Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, яка, як завжди, була актуальною та напутньою.  «… у багатьох людей часто виникає питання: ким є Матір Божа — Христородиця чи Богородиця? А я вам скажу, Син Божий від Неї народжений, тому – Богородиця!»– зазначив Патріарх. Насамкінець Патріарх Філарет з духовенством спустився до джерела, де скуштував освяченої води.

Для кожного з присутніх була прекрасна можливість наповнитися Божим словом, сказаним Філаретом з любов’ю до вірних. Нехай ті ласки, які кожен парафіянин собі попросив у доброму наміренні,  будуть почуті та сповнені Господом. Пресвята Богородиця є поміччю для кожного з нас. І таким доказом чудотворної опіки є Її цілюще джерело у Заглині.
На місці, де колись був монастир, люди потай випасали худобу. Дівчинка-пастушок Марічка часто молилася там. Одного разу  з-поміж листя дерев на землю впало якесь світло. У світлі проглядався силует  незвичайної жінки. Дівчинка хотіла податися назад, але  жіночий голос зупинив її: «Не бійся, дитино. На цьому місці є особлива Божа благодать…». Жінка перехрестила дівчинку і зникла. Марічка відчула, що це була Матір Божа Марія.

Дівчинка  розповідала іншим пастушкам, а згодом — односельчанам та священику: «Я бачила Матір Божу. Вона мені усміхнулася… А ще сказала, що тут є Божа благодать». Не всі повірили, дехто навіть сміявся. Дівчинка плакала, та раптом підвела очі вгору і… знову побачила свою Небесну Гостю. «Вона тут. Я Її бачу», – сказала дитина. За почутим проханням Богородиці Марічка підійшла до гори та маленькою ручкою розгорнула землю. І сталося диво: з-під землі почало бити джерело. У Заглині його і донині в народі називають Марусею. Сталася ця подія 13 вересня  XVII століття. І з того часу там почали траплятися дива зцілень за молитвами прихожан.

Марія КРЕХОВЕЦЬ.