Головна Духовне Різдвяна пісня – вічна й незабутня

Різдвяна пісня – вічна й незабутня

405
0

По всій Україні від хати до хати

Колядка й щедрівка йде всіх вітати.

Щедрий вечір в хаті і Різдво Христове!

Будьте ви щасливі, на весь вік здорові!

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Різдвяні  свята супроводжуються колядками, щедрівками, особливим зимовим  фольклором. Привітання линуть, яскраво світять різдвяні вогники. І у районі проходять різні конкурси, вечори, тематикою яких є різдвяний фольклор.

Третій рік поспіль «Коляда у Жовківському замку» збирає чималу аудиторію пошановувачів цього прекрасного дійства. А цьогоріч, завдячуючи погоднім умовам, відвідувачів було набагато більше, ніж завше.

Ведучі вечора Богдан Бовшик та Оксана Войтович запросили на сцену голову Жовківської районної ради Т. Швая, керівника відділу культури і туризму С. Кунинця та директора ДІАЗу В. Герича, які щиро здоровили присутніх  із величними святами, бажаючи добра, достатку та миру. А також подякували організаторам та виконавцям за збереження народного мистецтва, за примноження традицій нашого народу.

І ось тишу замку сколихнули колядки «Бог ся рождає», «Господь Бог Предвічний», «Ой, видить Бог», «Народився Бог на сіні» у виконанні народної чоловічої хорової капели «Діброва» Жовківського РНД (керівник Р. Слука).

Зігрівали та розважали старовинними колядками Аліна Дем`янець, Аліна Арсентьєва, Ірина Кузьмин, Наталія Іваник, Роксолана Скорбатюк, Наталія Полоцька. В`язанку пісень та колядок представили присутнім народна вокальна студія Вікторії Кирилюк, народний сімейний ансамбль «Кожушки» (керівник Б.Кожушко), вокальний ансамбль НД с. Куляви (керівник Н. Шиян), народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Боянчанка».

Учасники хореографічної студії «Стен» (керівник Л.Томак) своїм танцювальним виступом зворушили усіх до глибини душі. Цікавинкою свята стало представлення вертепу, здійснене за місцевим сценарієм, у виконанні колективу Народного дому (режисер Н. Парамонова).

Сцена в Жовківському замку під відкритим небом випромінювала на глядача великий заряд позитиву, який помножувався відчуттям величної події – Різдва Христового.

Завдячуючи керівнику відділу культури та туризму Жовківської РДА Степану Кунинцю та директору ДІАЗу  Володимиру Геричу, для свята Коляди стало представлення третій рік поспіль  величного дідуха (подарований Самбірською художньою школою) та живих овечок (смт. Магерів, Львівська філія НДІПВТ ім. Л. Погорілого).

Цей вечір Коляди перетворився  на справжнє пісенне свято, що принесло, надіюся, присутнім велику насолоду і радість, енергію для життя і праці. А ще цього вечора усі мали можливість безкоштовно частуватися гарячим вином, кавою та чаєм, пампушками, наданими спонсорами свята.

Володимир Герич, директор Жовківського ДІАЗу:

— Христос народився! Дорогі жовківчани та шановні гості нашого міста, ми вже традиційно стали збиратися на Коляду у нашому замку. Хочу підкреслити, що цьогоріч ми плануємо завершити усі роботи з відновлення та реставрації  подвір`я та замку, звичайно, за кошти європейські. Тому, що наша країна на сьогоднішній день не знаходить коштів на фінансування своєї спадщини. Але, незважаючи на все, ми йдемо у Європу. І 2014 рік повинен багато чого змінити. Це, що народилося минулого року, на цьому новому Майдані, переконаний, дасть вагомі результати. Ми зобов`язані усе зробити для наших дітей, внуків, ми будемо в європейському світі. А сьогодні у нас свято. Я щиро всіх вітаю. І запрошую до нас. Приходьте. Адже ми зараз працюємо над представленням  музейних експозицій, і у 2014 р., надіюся, нам вдасться завершити реставрацію східної вежі. Також цьогоріч ми готуємо музейну експозицію до 100-річчя Світової війни, яка теж торкнулася Жовкви. Тут два рази проходила лінія фронту. Ми завершуємо експозицію надбрамної вежі. І наш замок стане справжнім, надіюся, осередком культури для туризму, гостей нашого міста і вас, шановні жовківчани.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.