Головна Духовне У с. Забір’ї проходив вечір під назвою «Тут може бути і Ваша...

У с. Забір’ї проходив вечір під назвою «Тут може бути і Ваша цеглина»

195
0

Надворі вже відчутно осінню пору. Матінка-природа одягає найкращі золотаво-яскраві шати і щедро обдаровує людей багатими дарунками. Саме зараз ми святкуємо найбільше свято – утвердження нашої Незалежності. У ці дні повсюдно линуть патріотичні пісні, організовуються культурно-духовні фестини.

І напередодні величавого свята — Дня Незалежності України — у с. Забір’ї завдяки зусиллям війта Зеновія Сенька та громади проходив культурно-духовний вечір під неординарною назвою «Тут може бути і Ваша цеглина».

Цієї недільної, напрочуд теплої днини на імпровізованому співочому полі Забір’я зібралося чимало люду, аби долучитися до благодійного збору коштів на побудову нового храму, який буде розташований в центрі села і слугуватиме для задоволення духовних та культурних потреб усіх мешканців і гостей.

За нашим добрим звичаєм забірчани теж розпочали духовні фестини Молебнем до Богоматері. Освячення Почесної книги та головних атрибутів села – герба та прапора здійснили священнослужителі сіл Забір’я — о. Михайло, Синьковичів — о. Михайло та м. Рави-Руської — о. Роман.

— Головна будівля – новий Храм — буде доступний для споглядання з кожного куточка Забір’я і буде присутній у житті всіх як у свята, так і в будні, — підкреслив у промові війт забірчан Зеновій Михайлович. – Центральний купол храму, який підноситиметься у небесну височінь, наповнить просторову композицію, створюватиме радісний та піднесений настрій, сприятиме найблагороднішим порухам душі людини, її розмові з Богом. Автори проекту Храму – доцент НУ «Львівська політехніка» Ростислав Гнідець та архітектор Ярослав Фамуляк, конструктор  Богдан Гнідець, доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка».

Навколо будівництва Храму для всестороннього розвитку особистості передбачається стадіон, співоче поле, дитячий майданчик, спортивні площадки, які об’єднали все під єдиною назвою «Християнський культурно-спортивно-оздоровчий комплекс». Чудово доповнюватиме комплекс джерело з капличкою, де можна помолитися до Пресвятої Богородиці, напитися цілющої води та оздоровитися.

Звичайно, як і повсюдно, справжньою окрасою місцевості є його мешканці – добрі та працьовиті, прекрасні люди. Саме їх, найдостойніших, було відзначено почесними Грамотами.

Почесні гості та районна влада теж прибули на фестини, щоб долучити «свою цеглинку» у велику справу забірської громади.

Опісля урочистої частини для усіх організовано пісенно-танцювальну програму за участю фольклорних колективів Жовківщини та вихованців Центру творчості м. Жовкви та Будинку школяра м. Рави-Руської. А родзинкою пісноспівів став гімн села Забір’я, який звучав вперше.

Отож завдяки зусиллям багатьох мешканців села, на чолі з умілим керівником та господарем – головою Зеновієм Сеньком збір коштів на Храм став досить вагомим. Зібрано близько 38 тисяч гривень (500 американських доларів офірувала колишня мешканка Забір’я, яка сьогодні живе в Канаді).

Завершальним акордом фестин стало виконання Молитви за Україну усіма присутніми, а також здіймання у небо 12 ліхтарів на спомин про 12 апостолів Ісуса Христа.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.