Головна Економіка Бюджет Жовківського району пройшов процес обговорення, але приймати його ще зарано

Бюджет Жовківського району пройшов процес обговорення, але приймати його ще зарано

170
0

4 лютого відбулося перше пленарне засідання 30-ої чергової сесії Жовківської районної ради. До порядку денного належало й питання прийняття районного бюджету на 2014 рік, однак зважаючи на  невідповідність документу реальним потребам району, депутати відклали його прийняття. Поки що документ перебуває на стадії обговорення та доопрацювання.

Зокрема, під час обговорення показників районного бюджету на 2014 рік, депутати з’ясували, що заплановане в бюджеті підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу, так само, як і інші соціально важливі видатки у 2014 році неможливо буде виконати через неможливість виконання дохідної частини бюджету внаслідок необґрунтованого завищення податкової бази.

Більше того, значне завищення дохідної частини державного бюджету призведе до того, що місцеві бюджети не зможуть у повному обсязі отримати дотацію вирівнювання з державного бюджету, від якої залежать майже всі місцеві бюджети країни. Це означає, що задекларовані урядом соціальні ініціативи, а саме: розширення мережі дошкільних навчальних закладів, забезпечення харчування (сніданками) учнів 5-11 класів, встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, виплата допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, забезпечення додаткових виплат медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги, підтримка проведення реформування системи охорони здоров'я тощо можуть залишитися лише обіцянками.

Також чимало голів місцевих рад висловили зауваження про недостатній розмір дотацій з державного бюджету, яка не забезпечить виплату заробітної плати та належну роботу комунальних закладів.

Таким чином, після ґрунтовного аналізу та обговорення голосів, для прийняття районного бюджету на 2014 рік, забракло. Отож ця сесія стала одним з етапів бюджетного процесу в Жовківському районі.

Поки головний фінансовий документ району перебуває на стадії доопрацювання, районні депутати чекають бюджетної сесії Львівської обласної ради. Оскільки обласна рада прийматиме бюджет з програмами, де буде включений і Жовківський район. Таким чином з’явиться можливість максимально раціонально розподілити кошти району, враховуючи ті галузі, які будуть охоплені обласними програмами.

Фракція ВО «Свобода» у Жовківській районній раді