Головна Економіка Декларування та сплата акцизного податку

Декларування та сплата акцизного податку

213
0

Акцизний податок  — це один із основних бюджетоутворюючих податків.  Так,  в  структурі доходів  місцевих бюджетів Жовківського району він займає ІІ місце, і план даного податку на рік  складає 45189,7 тис. грн. 

Проведеним аналізом встановлено, що в районі прослідковується тенденція до збільшення кількості  суб’єктів господарювання, які декларують акцизний податок із роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами менше,  ніж  200,0 гривень.

Так, при наявності діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями та тютюновими виробами, 107 суб’єктів господарювання за травень 2017 року задекларували нульові або мінімальні зобов’язання акцизного податку.

У райдержадміністрації постійно проводиться моніторинг зі сплати всіх податків до бюджету, в тому числі акцизу, результати якого розглядаються на засіданні  робочої групи з легалізації заробітної плати та детінізації економіки. За результатами розгляду ініціюється  перед головним управлінням ДФС у Львівській області проведення перевірок.

Так, в  червні  працівниками ДФС проведено дві фактичні перевірки зі сплати акцизного податку, а саме в ФОП Губаєва М. В. та ФОП Довганик М.С., якими встановлено порушення та прийняті рішення згідно чинного законодавства.

Жовківська райдержадміністрація звертає увагу суб’єктів господарювання району, які мають діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, на проведення діяльності з дотриманням чинного податкового законодавства на території Жовківського району та повноти декларування акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

У випадку сплати акцизного податку в розмірах, нижчих мінімального або нульового декларування, райдержадміністрацією буде ініційовано проведення ДФС документальних перевірок.

Крім того, звертається увага перед органами місцевого самоврядування на предмет виявлення суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами без наявності відповідних ліцензій та, відповідно, без сплати акцизного податку.

Від повноти декларування та своєчасності сплати акцизного податку залежить розвиток кожної території. Як бачимо, резерви є, тільки потрібно  всім  працювати на один результат.