Головна Проблема Картина однієї вулиці на Жовківщині

Картина однієї вулиці на Жовківщині

693
0

Звернувши за центральною районною бібліотекою на бічну вулицю Івана Підкови із вулиці Львівської, мешканці Жовкви та гості зауважують непривабливу картину руйнування фасаду будинку 8-10 вул. Львівської. Якщо центр міста виглядає ще більш менш пристойно, то такий стан будови аж вражає перехожих…Невже це відоме історичне місто?

Починаючи з 2011 року, мешканці згаданого будинку щороку звертаються у Жовківську міську раду з проханням внести ремонт фасаду у Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста. Ще у 2012 році комунальне підприємство «Жовківське МВУЖКГ» підтвердило необхідність проведення капітального ремонту будинку і пропонувало міськраді включити його у список реконструкції житлового фонду.

Впродовж щорічного прохання мешканців і обіцянок Жовківської міської ради провести ремонт – фасад будинку ще більше зруйновано, а з центральної частини міста (площа Вічева) руйнування бічного карнизу ще й створює небезпеку для перехожих через осипання цегли. Мабуть, таких проблем ніхто не зауважує. Будинок належить до пам’яток культурної спадщини XVII — початку XIX століття Державного історико-архітектурного заповідника м. Жовкви. Як пройти конкурсний «відбір» міської ради, щоб врятувати будинок від руйнування і внести його у список реконструкції житлового фонду?

Пройшовши вулицею далі, з цього ж боку натрапимо на ще одну непривабливу картину. Від розвалених сараїв жахається не один перехожий. На сторінках газети наш постійний дописувач Василь Гульгун уже порушував дану проблему. Але, на превеликий жаль, віз і нині там… Господарські будівлі ще більше руйнуються, там накопичується усілякий непотріб. Всередині вже дерева ростуть. То хто ж власники допоміжних будівель, і чому їх не зобов’яжуть навести порядок? Доки у центрі міста стоятимуть такі руїни? Вони аж ніяк не в’яжуться із чудовим асфальтним покриттям вулиці…

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.