Головна Економіка Діяльність дорожників в умовах зими

Діяльність дорожників в умовах зими

331
0

Із початком календарного нового року зима повноправно вступила у свої права. Мороз скував землю, сніг засипав двори і вулиці. Чудова зимова погода дарувала святковий настрій та неймовірну різдвяну красу. Червонощокі дітлахи лементували, катаючись на санчатах. Проте у такі дні додалось роботи службам, на які покладено обов’язки розчищення вулиць і доріг від снігу. У кого святкові вихідні, а в окремих — трудові будні й цілодобове чергування.

На наших теренах крищущої ситуації, як, наприклад, у південно-східних, центральних областях, де на боротьбу зі стихією було спрямовано усі сили, й автовласників без поважної причини просили не виїжджати, не було. Снігоприбиральна техніка працювала у місті й на головних дорогах. Редакція газети попросила комунальників і дорожників розповісти про роботу у зимовий період, чи не стала зима несподіваним сюрпризом?

Начальник філії «Жовківська ДЕД» Роман Слюсар надав інформацію про діяльність дорожників в умовах зими:

— Філія «Жовківська ДЕД» як структурний підрозділ ДП «Львівський облавтодор» займається ремонтом та експлуатаційним утриманням автомобільних доріг загального користування Жовківського та Сокальського районів. На експлуатаційному утриманні перебуває 154 автомобільні дороги загальною протяжністю 923,1 км., які належать Службі автомобільних доріг у Львівській області. У Жовківському районі загальна протяжність автомобільних доріг складає 412,3 км., зокрема 19,3 км обласних доріг місцевого значення та 393 км районних доріг місцевого значення.

У зимовий період автомобільні дороги Жовківського району посипають протиожеледним матеріалом і очищають від снігу у визначеній черговості в залежності від інтенсивності руху автомобільного транспорту, категорійності доріг та складності рельєфу (підйоми, спуски, небезпечні повороти і т. д.). За один виїзд піскорозкидачів використовується від 72 тонн і більше пісково-соляної суміші. Протиожеледні матеріали наявні на складі. Укладена угода з ТЗОВ «Орел» на постачання паливо-мастильних матеріалів із відтермінуванням оплати. Наявна і справна техніка для зимового утримання автомобільних доріг Жовківського району, а саме: два піскорозкидачі ЗІЛ-130, два піскорозкидачі МАЗ/КрАЗ, один автогрейдер ДЗ-150, два плужні снігоочисники на базі трактора Т-150, плужний снігоочисник на базі трактора МТЗ-82, три навантажувачі.

При виникненні затруднень під час руху автотранспорту та наявності інформації про стан доріг та проїзду звертайтеся до чергового філії «Жовківська ДЕД» за номером телофону: 61-834.

Про роботу комунальників розповіла керівник комунального підприємства «Міське виробниче управління житлово-комунального господарства» Євгенія Оверко:

—  На початок року заготовлено 108 тонн піскосуміші. На січень посипкового матеріалу вистачить повністю. Надалі довозитимемо. Міська рада для потреб міста придбала трактор, який задіяний на очищення міських доріг від снігу.

У зимовий період двірники посипають  у час ожеледиці, прибирають тротуари від снігу на площі Вічевій та визначених вулицях Жовкви: І. Підкови, Василіанській, Запорізькій, Львівській, Гагаріна, Скрипника, С. Бандери, частину Б. Хмельницького, Гасина, Воїнів УПА, Дорошенка, Л. Українки. У разі снігопадів чи ожеледиці комунальники працюють й у вихідні.

Уляна Лащівська.

Р.S. Ранок 25 січня 2016 р. Центральні вулиці міста розчищені й посипані піскосумішшю, тротуарні доріжки підметені й посипані. Сподіваємося, що і надалі зима не приноситиме неприємних сюрпризів. А у разі негоди служби впораються з покладеними на них завданнями.