Головна Економіка Економно й енергетично незалежно

Економно й енергетично незалежно

307
0

Минулого тижня у Жовкві, на території колишньої військової частини, урочисто відкрито та здано в експлуатацію модернізовану котельню на альтернативному паливі. Тож використання природного газу для обігріву частини житлових будинків та об’єктів соціальних установ у райцентрі суттєво зменшилось.

Таку тепломодернізацію проведено у рамках проекту «Муніципальне партнерство для покращення енергоефективності міст у Жовкві та Самборі». 5,5 мільйонів гривень на виконання робіт і закупівлю обладнання  профінансував Європейський Союз, ще 1,3 млн. грн. виділено з обласного і місцевого бюджетів. Загальна економія становитиме понад 2 млн. грн. на рік.
У відкритті котельні взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, голова Жовківської РДА Надія Щур, міський голова Жовкви Петро Вихопень, керівник фонду «Східна Європа» Віктор Лях, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Мельник, керівник КП «Жовкватеплоенерго» Роман Курнат та ін.

— З 12 жовтня, відколи розпочато опалювальний сезон, і до сьогоднішнього дня не використано жодного метра кубічного газу у цій котельні, — розповів мер Жовкви Петро Богданович. – Модернізована котельня працює на тирсі і відходах деревини. Перед початком нового опалювального періоду щороку виникала проблема обов’язкового розрахунку  в «Жовкватеплоенерго» за газ, спожитий за попередній опалювальний сезон. Тепер такої залежності у нашому місті  немає.

Результатом співпраці фонду «Східна Європа», Львівської облради і Львівської ОДА, Жовківської міської ради став зреалізований проект енергоефективності. Нова котельня опалює 20 багатоповерхових будинків, 17 будівель бюджетних установ. Встановлено нові твердопаливні котли, замінено 800 метрів попередньоізольованої труби (яка уже є у пінопласті та має встановлені системи датчиків), побудовано спеціальне приміщення для зберігання палива, яке, згідно з проектом,  механічним способом подаватиметься у котельню. Також планується встановити індивідуальні теплові пункти на об’єктах, які отримують тепло саме з цієї котельні. Важливо, що немає тепловитрат на шляху від котельні до споживача.

За словами В. Ляха, такі проекти мають велике майбутнє – це ефективне енергозбереження невеликих міст. Проект орієнтований на три основні результати: економічний, екологічний і соціальний. Щодо екології, то 7,5 тис. тонн вуглецю не викидається у повітря.
Жовківщина і надалі акцентуватиме увагу на запровадження альтернативних джерел опалення та зменшення енергетичної залежності.

Уляна Лащівська.