Мальовниче місто Рава-Руська не тільки милує око своїми архітектурними пам’ятками, а ще й збагачує добробут як району, так і держави в цілому. Місто розбудовується, відкриває нові підприємства, надає послуги. Одним з підприємств, яке вартує уваги та про яке вестимемо на сторінках нашого часопису мову, є ТзОВ «Агродерев».
Прямуючи шляхом до кордону, по лівій стороні дороги розташоване Товариство з обмеженою відповідальністю «Агродерев». Як працюється підприємству, яке переробляє деревину в Жовківському районі? Як вони виживають у складних економічних умовах? Чи має їх продукція попит на ринку? Відповідь на ці та інші питання ми почули від менеджера зі збуту продукції Мар`яни ВАСИЛЬКІВ.
— Мар`яно Володимирівно, скажіть, будь ласка, яким видався рік, що минув, для підприємства «Агродерев»?
— 2014 рік був складним, відзначився непростою політичною ситуацією, конфліктом на Сході, девальвацією гривні та поглибленням економічної кризи.
Однак, незважаючи на труднощі, ми не тільки вистояли, а й будуємо плани на майбутнє. На сьогодні ми, збільшуємо обсяги виробництва створюємо нові робочі місця. Провели модернізацію шести сушильних камер. Також у вересні маємо на меті відкрити у Львові спеціалізований магазин, де продаватимемо за ціною виробника власну продукцію вроздріб, а саме: меблеві щити, підлогову дошку, сходи, меблеві фасади, підвіконня, брикети тощо.
— З чого ви розпочинали своє виробництво?
— Наша компанія була створена в 1995 році. На перших порах вона функціонувала як українсько-польське підприємство. Основні види нашої діяльності на той час були – виготовлення корпусних меблів (кухонні набори), вагонки, плінтусів та ін. З 2005 року основною спеціалізацією товариства стало виробництво меблевого щита (напівфабрикат, з якого виготовляють меблі). З 2013 року підприємство почало функціонувати як українське. Водночас незмінним керівником з української сторони залишився Володимир Михайлович Тетюк. Відбулася масштабна реконструкція виробничих цехів, складських приміщень, оновлення устаткування, закуплено нову лісопилку, збудовано склад для зберігання деревини площею 2200 м. кв. Проте на цьому зміни не закінчуються, у нас ще багато планів і задумів, які дозволять завжди відповідати потребам ринку і забезпечувати найвищу якість продукції.
— Чи користується, на вашу думку, продукція українського виробництва попитом у Європі? Що «Агродерев» робить для того, аби максимально зменшити свій вплив на навколишнє середовище?
— Для того, аби мати змогу працювати на зовнішніх ринках, наша компанія повинна дотримуватись ряду вимог, зокрема, висока якість продукції, легальне походження деревини, сумлінне виконання усіх договірних зобов’язань перед іноземними партнерами тощо. Наше вміння відповідати усім викликам ринку, який постійно змінюється, прагнення досконало організувати виробничий процес і завжди задовольняти потреби клієнтів роблять нашу компанію конкурентоздатною на міжнародному ринку і призводять до того, що попит на нашу продукцію, особливо закордоном, зростає з кожним роком.
Особливу увагу приділяємо контролю викидів, оскільки одним із принципів нашої компанії є екологічність та дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Крім перевірок з управління екології, самостійно проводимо заміри на території підприємства та поблизу, постійно контролюємо концентрацію пилу та інших речовин у повітрі. Крім того, наше виробництво є практично безвідходним. Наприклад, дерев’яну тирсу, що отримується в результаті виробничого процесу, використовуємо для виробництва паливних брикетів. На додаток, великим попитом у місцевого населення користуються дров’яні відходи, адже місто Рава-Руська не газифіковане.
— А з якими країнами співпрацюєте?
— Найбільшими іноземними партнерами нашого підприємства є компанії з таких європейських держав, як Німеччина, Польща, Франція, Швеція та Іспанія, працюємо ми також з вітчизняними виробниками меблів. До слова, наша компанія входить в п’ятірку кращих підприємств-виробників меблевих щитів України.
— Скільки працівників задіяно на вашому підприємстві?
— На підприємстві працює 90 осіб. Зі серпня 2015 року ми розпочали набір нових працівників, оскільки постійно збільшуються обсяги виробництва, і потребуємо залучення додаткових людських ресурсів. Одразу на підприємстві проводимо навчання працівників та залучаємо їх до виробничого процесу. Це добра нагода знайти роботу як для людей, що не мають спеціалізованої освіти, так і для спеціалістів деревообробної галузі.
— Сьогоднішня ситуація в країні, мабуть, нікого не залишає байдужим. Чи долучається ваше підприємство до всенародної акції потреб воїнам АТО?
— Звичайно. ТзОВ «Агродерев» завжди долучається до акцій з допомоги бійцям АТО. Двоє наших працівників безпосередньо брали участь у АТО. Це Броніслав Бакай (уже щасливо повернувся додому), а Віктор Міщенко ще служить. Усе спорядження для них ми закупляли самі. І матеріально теж допомагаємо.
— І наостанок, Мар’яно Володимирівно, Вам подобається тут працювати?
— Своєю роботою я дуже задоволена. Приємно усвідомлювати, що в Україні створюється насправді якісний продукт, здатний конкурувати з європейськими аналогами. Тому я гордо представляю наше підприємство як на світових ринках, так і на теренах України.
— Дякую за бесіду.
Зоряна ГУМНИЦЬКА.