Головна Економіка Через нестачу коштів не вдасться виконати усі завдання Програми соціально-економічного та культурного...

Через нестачу коштів не вдасться виконати усі завдання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району

173
0

Актуальні питання економіко-суспільного спрямування розвитку району розглянуто на минулотижневому засіданні Колегії Жовківської райдержадміністрації під головуванням голови РДА Богдана Юрдиги. Виконувач обов’язки керівника відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Володимир Свідняк підсумував роботу територіальногосподарського комплексу району та виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Жовківського району у 1-му півріччі 2014 року. Протягом цього періоду відзначено позитивну тенденцію збільшення виробництва, у нашому районі — найбільша врожайність зернових культур в області. Цю хорошу динаміку треба закріпити, й надалі працювати над питаннями розширення виробництва і створення нових робочих місць. Зважаючи на ситуацію, можливо, не вдасться виконати усі завдання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району.

Про виконання бюджету району за шість місяців поточного року доповіла керівник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус. За січеньчервень 2014 р. до загального фонду бюджету Жовківського району надійшло 27412,7 тис.  грн. податків і зборів, що становить 88,3 відсотка до плану з внесеними змінами. Надходження до загального фонду районного бюджету за 6 місяців 2014 р. склали 14677,9 тис. грн., що становить 44 відсотка до плану з внесеними змінами на рік та 87,3 відсотка до плану з внесеними змінами на січеньчервень. За перше півріччя забезпечено виплату заробітної плати і відпускних, оплачено за енергоносії у повному обсязі. Із 45 місцевих рад лише 16 забезпечили виконання плану на 6 місяців. Найбільше недовиконання допустили Жовківська, Рава-Руська, Дублянська міські ради, Куликівська, Магерівськаселищні, Річківська, Зіболківська, Боянецька, Любельська, Гійченська, Бишківська, Новокамянськасільські. Керівник фінуправління акцентувала увагу на активізації роботи з наповнення районної казни й економному використанні коштів.        

Заступник начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області Юрій Гнідець співдоповів про роботу фіскального органу із забезпечення бюджетних надходжень. Промовець звернув увагу на активізацію поступлень резервних податків, зокрема легалізації робочих місць і плати за землю. Голови місцевих рад на це внесли зауваження, що й податкова повинна більше над цим працювати і виявляти порушників, бо  цеїї повноваження. Адже підприємці подають звітність у ДПІ, з якої, за словами голів Дублянської і Забірської рад, уже можна проаналізувати господарську діяльність і реальну чисельність працівників. Чомусь спеціалісти податкової у тому не зацікавлені. Тому запропоновано спільно працювати над виконанням планових показників з мобілізації податків, зборів і платежів до бюджетів усіх рівнів.

Приємні факти прозвучали у доповіді заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення району Жовківської центральної районної лікарні Володимира Боровика про стан надання первинної медикосанітарної допомоги населенню Жовківського району та розвиток сімейної медицини Жовківського району. За перше півріччя нинішнього року у районі збільшилась народжуваність, і зменшилась смертність, природній приріст населення склав 28 чоловік. Для покращення медичного обслуговування населення цьогоріч завершиться реорганізація ФАПів сіл Малехова та Волиці у лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Передбачено можливість переведення лікарських амбулаторій ЗПСМ та ФАПів, що перебувають в аварійному стані, у відповідні приміщення. Планується впроваджувати страхову медицину.

За підсумками розглянутих питань члени Колегії РДА прийняли відповідні рішення.

Керівник управління праці і соціального захисту населення Юрій Демчишин поінформував про можливість оздоровлення дітей, чиї батьки мобілізовані, у Польщі, передбачено безкоштовне виготовлення закордонних паспортів. Про третю чергу мобілізації розповів військовий комісар Жовківського району Андрій Кузьмичев, про можливість придбання житла для дітей-сиріт — начальник служби у справах дітей Віра Павлова.

Уляна Лащівська.