Головна Економіка Хто сплачує збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Хто сплачує збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

194
0

Якщо суб’єкти господарювання, незалежно від їх форм власності та підпорядкування, реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво, вони є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства визначено постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587.

Платники збору щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, подають розрахунок суми збору, навіть у випадку відсутності об’єкта оподаткування. Подається такий розрахунок до органу доходів і зборів за місцем перебування на податковому обліку платника.

Згідно частини 6 пункту 297.1 ст.297 Податкового кодексу від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства звільняються платники єдиного податку.

Відповідно до пп.1.4 п.16 підр.10 р.XX «Перехідні положення» Податкового кодексу ставка збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становить півтора відсотка від об’єкта оподаткування.