Головна Економіка На Жовківщині триває посівна кампанія

На Жовківщині триває посівна кампанія

594
0

Вдала посівна — запорука доброго врожаю

Цього року завдяки сприятливим погоднім умовам посівна кампанія
по всій країні розпочалася на місяць раніше, ніж минулого року.

Завдяки акумулюванню ресурсів, вчасно підготовленої техніки і людських зусиль весняно-польові роботи У ТОВ “Захід-Агро МХП” були розпочаті в агротехнічні терміни.

У понеділок, 8 квітня, нам пощастило побувати на посівній соняшника, яку підприємство завершувало (розпочало 2 квітня) на угіддях Мацошинської та Сопошинської сільських рад. Усього цю культуру висадили на площі 684 га (на орендованих землях Воле-Висоцької, Сопошинської та Мацошинської сільрад).

Для посіву використано високоякісні гібриди незаперечного лідера з виробництва насіння соняшника — компанії «Сингента», що характеризуються високою пластичністю і максимально реалізують свій потенціал за умов дотримання всіх технологічних вимог. У цьому агрономи підприємства вбачають левову частку майбутнього високого врожаю, адже завдяки селекційній програмі таке насіння повністю відповідає певним ґрунтово-кліматичним умовам, у яких їх надалі вирощуватимуть, а також і виробничим завданням.

Із завантаженим насінням сучасна машина «кладе» насінини одночасно у дванадцять рядків і може засіяти відразу 26 гектарів. За сівалкою на тракторі Fendt 936 працює Микола Боднар. У товаристві він разом із братом — уже більше двох років.

Богдана Боднара ми застали за кермом самохідного обприскувача, який після посіву вносить грунтовий гербіцид на полі, що у Сопошинській сільраді. Цей процес є необхідним якраз у фазі «ниточки» задля боротьби з бур’янами та чистоти посівів.

Ширина захоплення обприскувача — аж 36 метрів! Ця інноваційна техніка відразу бере 4 тонни грунтового гербіциду з нормою виливу 250 л/га. Таке обприскування робиться всього один раз.

Для забезпечення безперебійного процесу внесення засобів захисту — роботи обприскувача — потрібно вчасно довозити у поле воду. Цим у вільний від кермування сівалкою час і займається відповідальний та досвічений Михайло Сивий, що у компанії — мало не зі самого початку — з 2008 року. Зарекомендувавши себе сумлінним та відповідальним працівником, він завжди бере активну участь у всіх важливих стадіях виробництва — від ранньої весни та до глибокої осені.

На полях разом зі сівалкою та обприскувачем працює й телескопічний навантажувач JCB-540-70, за кермом якого — Петро Августовський. Він тут для того, аби вчасно завантажувати сівалку насінням, а у вільний час — навантажувачем рівняє дороги, що обабіч, щоб техніка легко та швидко виїжджала у поле.

«Втішає, що негативних явищ для пе-резимівлі озимих культур — озимого ріпаку (9 % у всій структурі), озимого ячменю (4 %) та озимої пшениці (8 %) — упродовж осінньо-зимового періоду, на щастя наших аграріїв, не відзначалося, — ділиться з нами керівник модуля № 5 Юрій Думич. — Стан виживання озимих склав майже 100 %. І завдяки сприятливим погоднім умовам, ми отримали можливість цього року розпочати аграрний сезон раніше, ніж торік. А ранні польові роботи, раннє відновлення вегетації дають нам гарні очікування та перспективи на нинішній аграрний рік».

Націлений на високі результати майбутнього врожаю й агроном ТОВ “Захід-Агро МХП” Ігор Олива: «Посівна компанія цьогоріч — особлива. Підвищені температурні режими та брак вологи вимагають швидкого посіву. З мінімальним розривом перед сівбою проводимо культивацію. Ми змушені максимально швидко закривати вологу в ґрунті, бо ж брак її для рослин у перших фазах розвитку — це неймовірний стрес. Та, завдяки ефективній системі управління та злагодженій командній роботі, справляємося досить оперативно».

До посівної на підприємстві залучено 26 осіб зі складу механізаторів. Усі вони добре усвідомлюють високу відповідальність своєї праці, адже одразу після соняшника, наступного дня, розпочинають висаджування кукурудзи трьома сівалками на площі 2000 га (на 80 % даної площі заплановане внесення грунтового гербіциду), яке сподіваються завершити, залежно, від погодніх умов, упродовж 10-15 днів.

 

Надія БАЙБУЛА