Головна Економіка На Жовківщині ідуть жнива

На Жовківщині ідуть жнива

269
0

На полях Жовківщини вже майже місяць тому загули двигуни комбайнів —  цей звук сповістив усіх, що настала пора збирати хліб. А вже зараз, ця пора знаходиться у фазі свого піку  — селяни, аграрії та фермери району поступово  підраховують обсяги нових врожаїв пшениці, ячменю, жита та інших зернових, які отримали під час цьогорічних жнив.

Журналістам редакції газети «Відродження» вдалось побувати на місці подій та прослідкувати, як проходять цьогорічні жнива. В рамках планового відрядження у с. Погариську ми відвідали сільськогосподарські угіддя місцевого фермера Юрія Володимировича Ярмоли. На жаль, самого керівника господарства на місці не було. Проте, його батько, Володимир Степанович Ярмола, охоче розповів про тонкощі ведення господарства та про цьогорічні жнива, позаяк займався сільськогосподарською діяльністю впродовж усього свого життя. А нещодавно передав справу у руки сина.  Крім вирощування аграрної продукції, пан Ярмола утримує і чимале фермерське господарство, яке розвиває із 2006 року. Відповідно вирощує зернові, як корм для свиней (майже 300 голів). Період жнив на його господарстві розпочався лише минулого тижня — було розпочато  збір озимої пшениці. Маючи на технічній базі два власні комбайни «Нива», місцевий фермер працює і для громади, і для себе. «Свого часу викупили частину майнових паїв, частину землі орендуємо — усього 64 га.  Відтак організували своє фермерське господарство, яке працює з 2006 року. За оренду паїв до минулого року виплачували зерном — 300 кг за гектар, а цьогоріч, зі зміною законодавства та нормативної грошової оцінки земель, повинні сплачувати готівкою. Розводимо свиней — маємо близько 300 голів. Раніше справами займався особисто, а з минулого року пішов на пенсію — керівником господарства є мій син Юрій, якому я допомагаю», — розповідає Володимир Степанович. Цього року фермер Ярмола  засіяв на  погариській землі 40 га озимої пшениці, 20 га  ячменю та 4 га вівса. За його словами, врожайність озимої пшениці цього року вища, аніж минулого, і складає приблизно 45 ц/га, хоча і розраховували на ще вищі показники, проте завадила сильна засуха. Керівники господарства очікують, що і показники збору ярих культур також порадують.   

Крім того,  на часі  жнива і в усіх інших аграрних господарствах району. Як повідомляє відділ сільського господарства Жовківської РДА: цьогорічна середня врожайність та валовий внутрішній збір зернових мають досить високі показники та оцінюються як вищі, ніж середні. Станом на 28 липня по всіх господарствах району загалом зібрано 3 492 т зернових зі середньою врожайністю 50 ц/га, а валовий збір становить — 17 455 т. Серед них озимого ячменю зібрали на 100 % площі (867 га), валовий збір якого складає 4055 т, а середня врожайність — 46,8 ц/га; пшениці площею 2625 га, валовим збором — 13 400 т та середньою  врожайністю — 51 ц/га; озимого ріпаку на площі 455 га, валовим збором — 1 131 т, середньою врожайністю — 25 ц/га.

На цей час жнива ще тривають, і на черзі чекають свого збору наступні зернові та насінні культури: озимі жито, пшениця, ярі пшениця, овес, ячмінь, соняшник і кукурудза тощо. Тож будемо сподіватись, що і врожайність цих культур також буде увінчана високими показниками.

Віталій Слука