Головна Економіка Нещодавно Укрпошта стала пропонувати клієнтам особливу переказ коштів «З картки додому»

Нещодавно Укрпошта стала пропонувати клієнтам особливу переказ коштів «З картки додому»

304
0

Нещодавно Укрпошта стала пропонувати клієнтам особливу, як стверджують у компанії, послугу — переказ коштів «З картки додому». Що це таке, — розбирався наш кореспондент у бесіді з Марією Горблянською, заступником начальника центру поштового зв’язку № 5.

— Поясніть, що являє собою ця послуга і в чому, власне, її особливість?

— Віднедавна ми стали пропонувати клієнтам нову для нашого ринку послугу — переказ коштів «З картки додому». Скориставшись нею на сайті Укрпошти, відправник може переказати кошти рідним і близьким, у яких відсутня банківська картка. Готівку доставить за вказаною адресою та передасть «з рук в руки» листоноша. Тобто — це послуга, яка передбачає переказ коштів із банківської картки з доставкою готівки отримувачу.

— Вважаєте, така  послуга буде необхідною клієнтам?

— Звичайно, на сьогодні, за статистикою, послуги банків доступні 65 % населення, а залишається ж ще третина тих, для кого вони недосяжні. Найчастіше, це мешканці маленьких населених пунктів, в яких відсутні банківські відділення, тобто вони не можуть ні відправити, ні отримати кошти. Навіть за наявності банківської картки та мережі Інтернет, що дозволяють здійснювати перекази он-лайн, у селі чи селищі елементарно може не бути банкомата, який би видавав необхідну готівку, або наявний банкомат іншого банку з невигідним розміром комісії.

Також не забуваймо про те, що сільські мешканці віком 60+ (тобто ті, хто може потребувати фінансової допомоги від рідних за віком чи за станом здоров’я) часто мають досить туманне уявлення про банківську картку і не користуються комп’ютером та Інтернетом.

— Але ж для них існує поштовий переказ чи не так?

— Так, існує. Укрпошта успішно здійснює поштові перекази, займаючи 28 % усього ринку переказів. Проте не забуваймо, що оформлення і відправлення поштового переказу потребують від того, хто його  надсилає, відвідати відділен-ня,  витративши на це певний час. А якщо зайнятість на роботі не дозволяє потрапити у поштове від-ділення в робочий час? Або просто не вистачає часу? Що тоді?

Тоді ми отримуємо можливість зробити це в декілька кліків на сайті Укрпошти, обравши послугу «Переказ «З картки додому». Це ще один сервіс, який спрощує процес переказу коштів. Відправнику потрібен тільки доступ до мережі Інтернет, необхідності заповнювати папери та відвідувати відділення немає. До того ж онлайн-сервіс для переказу коштів доступний 24 години на добу та 7 днів на тиждень.

— В які терміни можна буде отримати такий переказ?

— Це залежить від виду переказу. Можна скористатись адресним переказом (додому) або терміновим переказом (з отриманням коштів у відділенні).

Адресний переказ стане в нагоді, якщо необхідно переказати кошти адресатам похилого віку чи хворим, яким важко дістатись до відділення, або людям з обмеженими можливостями. Хоча не обов’язково так. Мамі з маленькою дитиною чи багатодітній матері також не завжди зручно відвідувати пошту. Набагато зручніше, коли кошти принесе листоноша. Доставка додому доступна для будь-кого, адже наші працівники обслуговують усі 27 тис. населених пунктів України. Отримати адресний переказ можна через два робочих дні у відділенні зв’язку.

Терміновий переказ передбачає отримання коштів в автоматизованому відділенні зв’язку впродовж 15 хвилин після відправлення. Зі списком таких відділень можна ознайомитися на сайті.

— Переказувати кошти можна з карток визначених банків?

— Переказ коштів здійснюється з усіх платіжних карток MasterCard будь-яких банків України.

— Яку максимальну суму можна переказати?

— Максимальна сума одного переказу становить 14 999 грн.

— Яка вартість такого переказу?

— При виборі адресного переказу — 1 % від суми переказу + 19 грн.

При виборі термінового — 1 % від суми переказу + 5 грн.

— Чи безпечний переказ кош-тів таким чином?

— По-перше, ПАТ «Укрпошта» — це державна компанія, яка гарантує безпеку та конфіденційність усіх операцій з грошовими коштами. Переказ з картки в готівку відповідає міжнародним стандартам безпеки та здійснюється відповідно до всіх правил та вимог платіжних систем. По-друге, відправник самостійно вводить і перевіряє інформацію, ризик шахрайства та помилкових списань мінімальний. І нарешті, переказ видається отримувачу тільки при пред’явленні паспорта.

— Які ще документи потрібні, щоб отримати згаданий переказ?

— Тільки паспорт. Послуга  доступна кожному громадянину в будь-якому куточку країни.

Тож не забувайте своїх рідних, піклуйтесь про них, пам’ятайте, що навіть у найвіддаленіше село ми допоможемо передати кошти тим, хто потребує нашої допомоги, або зробити неочікуваний сюрприз до дня народження чи іншого свята.