Головна Економіка Про військовий збір по телефону

Про військовий збір по телефону

157
0

Днями в ДПІ у Жовківському районі під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія». на запитання платників податків відповідав начальник відділу доходів та зборів фізичних осіб Павло Гнідець.. Пропонуємо відповіді на запитання, які сьогодні є дуже актуальними.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані у липні 2014 року?

Ні, не підлягають. Закон України від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» набрав чинності з 03.08.2014 р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів (визначених у п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу) утримати військовий збір, тому нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню військовим збором.

 Який термін термін сплачуєти військового збору? Чи потрібно подавати звітність  по військовому збору?

Податок сплачується до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Звітність непередбачена .

Які доходи підлягають оподаткуванню військовим збором?

Під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Результатом цивільно-правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).

Отже, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання-передачі), на підставі яких провадиться їх оплата.

Якою має бути сума доходів . щоб утримувати військовий збір?

Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Чи всі  підприємці повинні  сплачувати військовий податок?

Роботодавець, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок. Якщо у підприємця є наймані особи, яким виплачуються зазначені доходи, то збір необхідно утримувати та сплачувати до бюджету. Якщо підприємець працює одноосібно – збір не стягується.

В. о. начальника  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області                             Ю. Б. Гнідець