Головна Економіка Про індексацію пенсій

Про індексацію пенсій

198
0

Індексація пенсій проводиться відповідно до Закону України від 03.07.1991 р.  № 1282 ”Про індексацію грошових доходів населення”.

Згідно із ст. 4 Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Підвищення грошових доходів громадян у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

Відповідно до п. 4 Порядку індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення.

Пенсія індексується відповідно до визначеного базового місяця, в якому підвищено розмір пенсії внаслідок перерахунку постійних складових пенсії (призначеного розміру пенсійної виплати).

Непрацюючим пенсіонерам пенсії індексуються у межах прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність (тобто в межах встановленої з 1 грудня 2013 р. величини — 949,00 грн.). Працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується сума оплати праці. Індексація пенсії проводиться після індексації заробітної плати на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації.

До категорії, що не належать до об’єктів індексації відносяться:

— пенсії, обчислені з урахуванням абз.1 ч. 1 ст.  28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», тобто пенсії, в яких до основного розміру встановлено доплату до прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність;

— пенсії, по яких встановлено підвищення, надбавки, компенсаційні виплати, додаткові пенсії, адресні допомога та інші доплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму.

Тому, якщо до розміру пенсії входить одна із вище перелічених складових, пенсія індексації не підлягає.

Нарахування індексації проведено автоматичним способом.

 

Г. Христецька,

начальник відділу пенсійного забезпечення УПФ.