Головна Економіка Звернення Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з приводу Міжнародного дня...

Звернення Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з приводу Міжнародного дня боротьби із корупцією

206
0

Шановні колеги та співвітчизники!

Сьогодні, 9 грудня, коли в усьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, я хочу ще раз підкреслити – нульовий принцип терпимості до корупційних проявів став одним з основних принципів у роботі Міністерства доходів і зборів України.

Повірте, мене особисто, як людину і громадянина нашої держави, керівника 56-тисячного колективу, факти  корупції у нашому суспільстві не просто засмучують, а викликають обурення.

Особливо, коли я чую від інвесторів, представників бізнесу, що в Україні не можна цивілізовано вести бізнес через високі корупційні ризики. Тому колектив Міністерства сьогодні налаштований на те, щоб змінити це сумне реноме.

Було прийняте принципове рішення підійти до питання боротьби з проявами корупції всебічно та системно.  За допомогою експертів світового рівня була створена антикорупційна стратегія Міністерства, яка охоплює усі етапи роботи – від профілактики до виявлення та реагування на факти корупції.  Ми ставимо собі на меті заздалегідь усунути причину службових правопорушень, а не просто боротися з наслідками.

Тому ми плануємо, по-перше, надалі розвивати електронні сервіси, максимально скорочувати персональні контакти між платниками та фахівцями Міндоходів. Необхідним кроком у цьому напрямі вважаю запровадження дистанційних електронних перевірок,  подальший розвиток електронних сервісів для подання електронної звітності.

По-друге, ми максимально автоматизуємо процеси всередині Міністерства, щоб звести до мінімуму ймовірність неправомірного використання службового становища окремими працівниками.

По-третє, постійно йде робота з колективом. Незабаром запрацює новий підрозділ Міністерства – Департамент службової етики, на який буде покладена функція внутрішнього аудиту, контролю за тим, як наші співробітники дотримуються професійних та етичних стандартів. У серпні був прийнятий спеціальний кодекс етичної поведінки співробітника Міністерства. Крім того, персональна відповідальність за мікроклімат у колективі, за формування негативного ставлення до корупційних проявів покладена на кожного керівника в кожному регіоні.

Не менш важливу частину нашої антикорупційної стратегії складає взаємодія з суспільством. Я щиро вдячний тисячам небайдужих  громадян, які допомагають нам виявляти проблемні моменти у колективі та попереджати правопорушення. Кожна четверта скарга на неправомірні дії працівників Міндоходів надійшла через інтерактивний сервіс «Пульс». У цьому році ми отримали через цей сервіс 260 повідомлень про службові правопорушення, бездіяльність чи перевищення повноважень з боку наших співробітників, з них 32 повністю або частково підтвердилися. У цих випадках ми були безапеляційні у прийнятті кадрових рішень.

Підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства за 11 місяців 2013 року було в цілому проведено більше трьох тисяч службових розслідувань, притягнено до дисциплінарної відповідності тисячу співробітників, 130 порушників було звільнено.

Вважаю, що боротьба з корупцією – це завжди вулиця з двостороннім рухом. Відчувати свою відповідальність мають не тільки державні службовці, а й ті громадяни, які прагнуть таким чином  вирішити своє питання в обхід закону.

Якщо ми, українці,  усвідомлюємо себе європейською нацією, то ми повинні прийти до абсолютного відторгнення корупції на рівні суспільної свідомості. І я вірю, що це можливо.

З повагою,
Міністр доходів і зборів України
Олександр Клименко