Головна Економіка Про податок на нерухоме майно – податківці відповідають на запитання

Про податок на нерухоме майно – податківці відповідають на запитання

776
0

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку на тему «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» з головним державним інспектором Жовківського відділення Личаківської ОДПІ Наталією Сиротюк

Питання 1: Як визначається тип об’єкта нерухомості з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідь: З метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до ст. 14 Податкового кодексу України на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.

Питання 2: Чи нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об`єкт незавершеного будівництва?

Відповідь: Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Питання 3: Чи існують пільги? Яким чином застосовується пільга із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи, яка здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду?

Відповідь: Якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).

Питання 4: Які терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб та юридичних осіб?

Відповідь: Пунктом 265.10. статті 265 ПКУ передбачено, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.