Головна Економіка Продаж товарів — через РРО

Продаж товарів — через РРО

417
0

Із 8 травня 2017 року підприємці – єдинники 1-3 груп зобов’язані проводити продаж складних побутових товарів виключно через зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій (РРО). Групи технічно складних побутових товарів затверджено постановою Кабміну від 16.03.2017 № 231. Зазначена інформація опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» (№ 66 від 7 квітня 2017 року).

До переліку груп технічно складних побутових товарів, які будуть реалізовуватися винятково із застосуванням РРО, увійшли 292 товарні позиції. Перелік містить 8 груп та 53 підгрупи:

1) група 73 «Вироби з чорних металів» – 6 товарних позицій; 2) група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини» – 132; 3) група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя» – 106; 4) група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання» – 9; 5) група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя» – 27; 6) група 91 «Годинники всіх видів та їх частини» – 2; 7) група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя» – 1; 8) група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя» – 9.

Ознайомитися із постановою КМУ № 231 можна за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557

Про граничний термін сплати єдиного внеску

Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за  який сплачується ЄСВ.

Згідно з п.п. 2 п. 6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція №449), фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Жовківське відділення Личаківської ОДПІ.