Головна Економіка Працівники Жовківського ДЛГП ЛГП «Галсільліс» провели акцію

Працівники Жовківського ДЛГП ЛГП «Галсільліс» провели акцію

316
0

Садити дерева – справа вкрай потрібна і благородна, адже саме ліси називають зеленими легенями нашої планети. Аби жителям Жовківщини дихалося легше, працівники Жовківського ДЛГП ЛГП «Галсільліс» 26 березня провели безпрецедентну за своїми масштабами акцію – на понадгектарній площі посадили саджанці сосни та дуба.

Долучились до участі в ній, щоб допомогти зберегти та примножити зелене багатство краю, також представники місцевих органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, учнівська молодь та усі охочі. Цей захід є неоціненним вкладом у примноження лісових багатств та збереження екологічної рівноваги, адже під час його проведення поліпшується стан довкілля, а безпосередня участь школярів у створенні нових лісів виховує у майбутнього покоління шанобливе ставлення до природи.

Ділянку для посадки нового лісу обрали у присілку Заглина, неподалік джерела «Марусине», на території Замківської сільської ради.

Як розповів нам директор жовківського “Галсільлісу” Василь Сало, згідно з новою концепцією, яку впроваджують у Жовківському районі під час посадки мішаного лісу практикують 4 ряди дуба та 6 рядків сосни. На новому місці посадили також дугласію, яка швидко росте і добре пристосована до кліматичних умов регіону. Цю породу дерев тут садили другий рік поспіль. Перевага дугласії в тому, що вона  стійка до хвороб і високопродуктивна.

Саджанці дугласії лісничі “Галсільлісу” купували у розсадниках на Закарпатті, а ось дуба та сосни — вирощують самостійно у розсаднику в с. Туринці.  За найскромнішими підрахунками, вартість посадки гектара нового лісу — 1200 гривень, у гірських місцевостях — 2,5 тисячі гривень.

Робота непроста – ґрунт важкий, глинистий; меч Колесова, яким роблять лунки, облипає землею та й сам по собі важить чимало. За кожним сіянцем треба нахилися, щоб корінь не залишився над грунтом. Багатьом пригадалося, як садили ліс школярами.

“Сьогодні на 1,1 га площі висаджено 7333 саджанці, а загалом цьогоріч посаджено 203204 санджанці на 30, 5 га, – розповів Роман Солтис, лісничий Рава-Руського лісництва.

Варто зазначити, що садінню лісу передували своєрідні оглядини молодняка на території Рава-Руського лісництва у межах Липницької сільської ради. Сюди завітало також обласне керівництво, зокрема Петро Пешко, генеральний директор обласного управління «Галсільліс», його заступники Іван Білінський (головний лісничий) та Михайло Кащук.

Упродовж цього пожежонебезпечного сезону лісівники створили та оновили мінералізовані захисні смуги. Розорана земля завширшки понад 2 метри захищає ліси від низових пожеж. Смуги створюють зазвичай вздовж доріг, де високий ризик загорань молодих насаджень сосон. «Можуть і сірника, і недопалок кинути, від яких швидко спалахує суха трава. А це вже пряма загроза лісовому масиву. Тому мінсмуга – це такий собі буфер», – розповiдає лісничий Рава-Руського лісництва Роман Степанович. Лісівники створюють і нові. Це пов’язано зі збільшенням площ лісів – з’являються нові масиви, які потребують захисту.

А в селі Луциках ми мали змогу спостерігати за роботою  щеподробильної машини, «котра лісорубні відходи, неліквідну деревину та хворост перемелює на щепу. До слова, на цій щепі працює котел для опалювання Рава-Руського ліцею. Завдяки такій роботі очищаються ліси від захаращення і лісосіки – від порубочних решток», — каже п. Роман. Зважаючи на те, що сьогодні в Україні енергетична криза, за такими машинами – майбутнє.

Зоряна ЛИХОЛАТ.

P.S. Цього ж дня у Рава-Руському лісництві ДП «Рава-Руське ЛГ» у рамках акції «Майбутнє лісу в твої руках» також садили лісові культури (на площі 1,1 га) за участі представників Жовківської райдержадміністрації, керівників інших служб району.