Головна Економіка Творимо майбутнє сільського господарства

Творимо майбутнє сільського господарства

696
0

Українська аграрно-хімічна компанія добре зарекомендувала себе на ринку України. «Ми з вами серйозно і надовго!» – такий девіз діяльності відомого постачальника сільськогосподарської продукції. ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» заснована у вересні 2000 року і цьогоріч відзначає 15-річчя своєї діяльності. Засновник і директор компанії  — Володимир Миколайович Барабан (на світлині).

Свої перші кроки в агробізнесі Компанія почала з постачання мінеральних добрив. А з 2002 року уже зайнялася реалізацією засобів захисту рослин від світових виробників. Партнерами компанії є такі відомі підприємства: Bayer, Syngenta, BASF, DuPont, Monsanto, Arysta LifeScience, Nertus та інші. З 2005 р. УАХК почала займатися дистрибуцією посівного матеріалу імпортної селекції, а саме: кукурудзи, соняшнику, рапсу, сорго, озимої пшениці, цукрового буряка. З 2009 р. компанія розширила асортимент постачання рідкими мікродобрива: Басфоліари (Польща) і Вуксал (Німеччина).

Недавно  ТОВ “Українська аграрно-хімічна компанія» організувала  семінар для фахівців Львівської області на тему: «Насіння, системи захисту та позакореневе живлення основних сільськогосподарських культур від світових виробників». У заході-презентанції, який проходив у Дублянах, чисельно взяли  участь аграрії  Львівщини, зокрема Жовківщини, – керівники сільськогосподарських підприємств, фермери. Представники УАХК доклали усіх зусиль, щоб донести до запрошених корисну і вкрай потрібну у рослинництві інформацію.  Регіональні представники виробників засобів захисту рослин – Bayer, Syngenta, BASF, DuPont, насіннєвих компаній —  SAATBAU, KWS, Dow Seeds, ознайомили з пропозиціями і новинками для високих врожаїв і прибуткової діяльності.

Начальник відділу управління агропромислового розвитку Жовківської РДА  Андрій Сухораб привітав гостей на Жовківщині і побажав плідної праці та гарних врожаїв. Сергій Васюхно, керівник департаменту мікродобрив ТОВ «УАХК», ознайомив з основними аспектами і принципами діяльності компанії, а саме: порядність, гнучкість, взаємовигідність, оперативність, навчання і кредитування. Стратегія роботи спрямована на розуміння партнерів  і допомогу клієнтам. Тому представники компанії завжди готові розглянути індивідуальні пропозиції, іти на компромісні рішення.

Доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри технологій у рослинництві Львівського національного аграрного університету Володимир Лихочвор висвітлив питання системи удобрення озимої пшениці та ріпаку. Від правильного і вміло обраного часу внесення мінеральних добрив та мікроелементів  залежить урожайність сільськогосподарських культур. На практиці буває: дуже достатньо підживили посіви, а не досягли бажаного результату. Тому, як наголосив професор, дуже уважно треба звертати увагу на погодні умови і навіть тиждень наперед (нині це доступно через інтернет), з метою оптимального визначення дня внесення мінеральних добрив та мікродобрив,  щоб вони засвоювались і вплинули на ріст рослин. Особливу увагу звернув на засвоєння азоту до 94 % за допомогою мікроелементів, якщо немає мікроелементів, азот засвоюється рослиною тільки на 50 %.

Науковець дав відповідь і на актуальне питання сьогодення: як здешевити технології рослинництва, зважаючи на дороговартісність мінеральних добрив? Для цього слід не забувати про сидерацію, сіяти бобові, а основне — застосування мікродобрив. Усі рослинні рештки при мінералізації покращують структуру грунту. Володимир Лихочвор представив навчальний  співавторський посібник «Рослинництво», у якому детально висвітлені сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, зокрема підбір попередників, обробіток грунту, підготовка насіння, система удобрення, використання засобів захисту. Ця книга особливо стане добрим порадником для керівників фермерських господарств, менеджерів з агробізнесу.

Із пропозиціями і новинками від компанії «АДОБ» ознайомила директор з продажу Олександра Міллер. Виробничо-консалтингове підприємство ПКП «АДОБ» (Польща) впродовж 23 років займається виробництвом мікроелементних добрив і неорганічних хімікатів для використання у сільському господарстві. Один із провідних напрямків діяльності – виготовлення рідких добрив із мікроелементами під назвою Бас-фоліар.

Регіональний представник Андрій Олігорський презентував продукцію КWS – однієї з найбільших селекційних компаній, яка входить у п’ятірку лідерів з виробництва насіння. Понад 150 років вона займається селекцією провідних сільськогосподарських культур у помірних кліматичних умовах.  У 2015 році компанія КWS оновила свій портфель та пропонує українським аграріям 4 нові гібриди кукурудзи, 2 — соняшнику та 1 — озимого ріпаку.

З каталогом озимих культур компанії SAATBAU, створеної у 1950 р.,  ознайомив Ярослав Балицький. Понад 60 років фірма займається селекцією, розмноженням насіння та його продажем.

З 1992 р. започаткувала діяльність в Україні компанія «Байєр». Основні сфери діяльності у нашій державі збігаються з діяльністю концерну у світі: захист рослин, насіння овочів, селекція зернових, охорона здоров’я людей та тварин. Про якісне і швидке реагування співпраці з українськими аграріями поінформував регіональний представник Віктор Данилік.

Менеджери компаній презентували продукцію DuPont, Dow Seeds, BASF, Syngenta.

У реаліях цьогорічних спекотних погодніх умов влітку компанії спрямовують свою діяльність на селекцію сільськогосподарських культур, стійких до високих температур. Ще декілька років тому ніхто не міг повірити, що на наших західних теренах вирощуватимуть соняшник.

Регіональний представник ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» Роман Демський підсумував корисну й потрібну для аграріїв західного регіону, зокрема Львівщини, інформацію, яку вони почерпнули на семінарі. Надалі сільгосптоваровиробники, у міру своїх фінансових можливостей і планування подальшої діяльності, зможуть придбати нові сорти насіння, засоби захисту, мікродобрива. УАХК завжди готова допомогти, посприяти, надати консультацію щодо вирощування високоефективних продуктів, інноваційних технологій. Від Української аграрно-хімічної компанії розіграно призи серед учасників семінару.

Уляна Лащівська.