Головна Економіка Працевлаштування осіб з інвалідністю – турбота спільна

Працевлаштування осіб з інвалідністю – турбота спільна

254
0

Фахівці Жовківського районного центру зайнятості, у рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів та з метою привернення уваги громадськості до проблем людей з фізичними вадами, провели круглий стіл для роботодавців на тему «Спільними зусиллями назустріч працездатному населенню з особливими потребами».

Із вступним словом до учасників семінару звернувся директор Жовківського РЦЗ Микола  Кришталюк. Він наголосив, що сьогодні служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з інвалідністю до соціально-трудових відносин шляхом надання соціальних послуг. Це: підбір відповідної роботи, професійна орієнтація, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання та перенавчання, сприяння у започаткуванні власного бізнесу, залучення до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Однак збільшення кількості соціальних послуг, що надаються службою зайнятості, та підвищення їх якості не забезпечать зменшення рівня безробіття зазначеної категорії населення. Кожен роботодавець мусить розуміти, що серед професіоналів різного рівня кваліфікації можуть бути люди з інвалідністю, які хочуть і можуть працювати. Тільки плідна співпраця центру зайнятості та роботодавців принесе бажані результати і стане джерелом благополуччя людей з особливими потребами.

Заступник директора Жовківського центру зайнятості, Галина Каштан, ознайомила присутніх із переліком та змістом послуг центру зайнятості, що надаються роботодавцям щодо працевлаштування інвалідів. Вона акцентувала увагу на тому, що не всі керівники підприємств, установ та організацій сьогодні усвідомлюють важливість інтеграції неповносправних осіб у трудове життя. Часто не докладають зусиль щодо виконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, не виявляють бажання скористатися дотаційними коштами Фонду соціального захисту інвалідів для створення спеціальних робочих місць для громадян із вадами здоров’я. Присутні учасники дізнались про соціальні послуги, які надаються в Жовківському центрі зайнятості особам з особливими потребами, про конкретні випадки працевлаштування інвалідів, які звернулись за допомогою у службу зайнятості, а також про особливості роботи з цими людьми відповідно до індивідуальних програм реабілітації інвалідів.

Крім того, заступник директора поділилась із присутніми проблемами, які виникають при працевлаштуванні інвалідів, що найперше пов’язано з недосконалістю заповнення даних програм та висновками МСЕК і зазначила, що з такими висновками дуже важко допомогти особам з обмеженими можливостями у працевлаштуванні.

Учасники заходу активно обмінювалися думками, чимало слушних пропозицій і побажань щодо соціального захисту осіб з інвалідністю висловили О. Тимців – начальник відділу по обслуговуванню інвалідів управління праці і соціального захисту населення, Г. Христецька – начальник відділу пенсійного забезпечення управління ПФ. Було зауважено, що досягнути позитивних зрушень можна за умови результативної співпраці всіх зацікавлених сторін, небайдужого ставлення до розв’язання проблем життєдіяльності неповносправних осіб, готовності вчасно надати руку підтримки.

Підводячи підсумки роботи круглого столу, директор центру зайнятості М. Кришталюк запропонував підприємствам, установам та організаціям з розумінням поставитися до реалізації соціальних програм щодо сприяння поліпшення рівня життя людей з інвалідністю, легалізації робочих місць та трудових відносин, а також висловив побажання на подальшу співпрацю.

Оксана ЯГЕЛЬНИЦЬКА, в. о. начальника відділу взаємодії з роботодавцями Жовківського РЦЗ.