Головна Економіка Вдалося активізувати роботу Асоціації місцевих рад району

Вдалося активізувати роботу Асоціації місцевих рад району

278
0

За звітний період суттєво вдалося активізувати роботу Асоціації місцевих рад району, де надавались юридична та практична допомога місцевим радам.

Дуже активно проходило обговорення об’єднання громад, вивчався досвід сусідів з даного питання та закон про об’єднання громад.

Не менш важливим для районної ради є питання управління комунальним майном. На сьогоднішній день проведено повну інвентаризацію комунального майна, розіслано всім місцевим головам листи, аби вони прийняли рішення по об’єктах, які є у них на територіях. У спільній власності територіальних громад в особі Жовківської районної ради нараховується 141 будівля. Право власності є лише на 34 будівлі…

Основним питанням, яке стояло перед районною радою і переді мною особисто, — це закриття і повна рекультивація міського полігону твердих побутових відходів, що знаходиться на території Грибовицької сільської ради. В багатьох питаннях у даній проблемі ми зрушилися з місця, але кінцевого результату так і не досягли.

Районна рада брала активну участь в міжнародних проектах, так нам вдалося реалізувати міжнародний проект і закупити пожежно-рятувальний автомобіль за кошти Європейського Союзу.

Також хочу відзначити, що, дякуючи активній позиції фракції «Свобода», вдалося вивісити банери на будівлю районної ради, а саме портрет Степана Бандери та Євгена Коновальця. Хочу зазначити, що це було зроблено в непростий час для України.

На жаль, нічого не змінилося на районному рівні після Революції Гідності: керівники фіскальних служб призначаються так, як і призначались — зверху, а тільки згодом нас ставлять до відома; далі процвітає хабарництво. Хочу також відзначити ефективну роботу апарату районної ради, який є професійним і працює, як один механізм.

На завершення свого звіту хочу сказати свою думку, що потрібно першочергово зробити: домогтися децентралізації влади; досягти збільшення заробітної плати працівникам місцевого самоврядування; подолати корупцію на всіх рівнях.

А найголовніше — просити в Господа Бога, щоб якнайскоріше закінчилась ця війна. Зичу всім депутатам і головам місцевих рад перемогти на виборах, створити міцну коаліцію і показати, що районна рада — це найвищий орган в районі. Миру, добра, злагоди, здоров’я, наснаги і Божого благословення для нас всіх.

Інформацію про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківщини за перше півріччя 2015 року донесла до присутніх голова Жовківської РДА Надія Щур.

Станом на 23.09.2015 року в районі зібрано 21411 га зернових культур, що становить 84,5 % до завдання; намолочено 90314 т зерна, середня врожайність склала 42,2 ц/га. Картоплю зібрано на площі 7598 га (84,5 % до завдання), валовий збір становить 144057 т; овочі – на площі 2095 га (43 %), валовий збір 33485 т; цукрові буряки – на площі 418 га (100 %), валовий збір – 12820 т.

Насінням озимих зернових культур район забезпечений на 103,4 %, проведена підготовка грунту під посів озимих культур на площі 7900 га (55,6 % до завдання), зяблева оранка становить 3700 га (16 %). Озимий ріпак посіяно на площі 645 га (92,1), посів решти озимих зернових культур складає 17,4 % (2306 га). Повністю виконано завдання заготівлі силосу (6800 т), сінажу (1000 т), сіна (1500 т).

Що стосується розвитку тваринництва, то однією з проблем, яка залишається невирішеною, є зменшення поголів’я ВРХ. На сьогодні воно становить 1357 голів, що на 251 одиницю менше до рівня минулого року, зокрема поголів’я корів становить 601 од. (на 62 од. менше, ніж минулого року). Натомість поголів’я свиней збільшилось на 3509 голів і становить 12416 од.

Варто зазначити, що цьогоріч на території району створено 4 фермерські господарства.

Згідно з Програмою фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на капітальний ремонт дорожнього покриття на вул. Б. Хмельницького у м. Жовкві передбачено кошти у сумі 700000 грн. Щодо даного проекту вже отримано експертний висновок та декларацію на початок робіт.

За сприяння ОДА та РДА проведено роботи з першочергової ліквідації аварійної ямковості на дорогах загального користування місцевого значення. Зокрема, з метою проведення на належному рівні ХІ Європейського тижня велосипедного туризму на території району з господарським способом проведено поточний ремонт дороги Т-14-25 (Миколаїв-Городок-Жовква-Кам’янка-Бузька-Бібрка) на відтинках шляхів Жовква-Крехів, Жовква-Зіболки, полагоджено дорогу від села Глинська до Нової Скваряви, ремонтні роботи на яких провела філія «Жовківська ДЕД» «Львівський облавтодор». І здійснено також поточний ремонт ділянок доріг Добросин-Кунин-Крехів, Куликів-Звертів, Грядка-Городжів, оснащено щебеневою сумішшю відтинки доріг Добросин-Магерів, Магерів-Старе Село.

Згідно з рішенням постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради, виділено кошти обласного бюджету на ремонт дороги Рава-Руська-Гайок (5630 тис. грн.), виконавець робіт ДП «Львівський облавтодор». Роботи з покладення 2300 т асфальту протяжністю 3,150 км завершені 10.09.2015 року.

Станом на 21.09.2015 року ремонтні роботи комунальних доріг з місцевих бюджетів профінансовано на загальну суму 9,5 млн. грн., з них на: Дублянську міську раду – 2690,4 тис. грн.; Жовківську міську раду – 463,7 тис. грн.; Рава-Руську міську раду – 323,7 тис. грн.; Малехівську сільраду  – 3070,3 тис. грн.; Грибовицьку сільську раду – 1144,6 тис. грн.; Річківську сільраду – 803,3 тис. грн.; Куликівську селищну раду – 210,0 тис. грн.; Смереківську сільську раду – 60,0 тис. грн.

Хоча проведена належна робота, дане питання ще далеке до завершення. Тому підготовлені листи-клопотання про необхідність виділення коштів на цю потребу.

Із метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення райдержадміністрація провела конкурс на надання послуг із вивезення твердих та негабаритних побутових відходів з території населених пунктів 29 сільських рад. Переможцем конкурсу оголошено ТОВ «АВЕ «Львів», з яким укладено договір терміном на 5 років.

Для вирішення проблемних питань сіл, розташованих навколо Львівського МПТПВ Львівська міська рада виконала капітальні ремонти вулиць Т. Шевченка (на суму 181,4 тис. грн.) та Сонячної (112,9 тис. грн.) у селі Збиранці.

Для запобігання прориву дамб накопичувачів фільтрату на Львівському МПТПВ розпочато будівництво тимчасового напірного колектора для аварійної відкачки стічних вод. Для цього Львівська міська рада виділила 5,4 млн. грн. Прокладено близько 1,5 км трубопроводу. ЛМКП «Львівводоканал» спільно з промисловою групою «Інсталпласт-ХВ» вирішує питання щодо будівництва каналізаційної насосної станції та гіпохлоридної установки для очищення стічних вод.

У районі реалізуються проекти, які подані на конкурс інвестиційних проектів за кошти державного фонду регіонального розвитку у 2015 році. Йдеться про реконструкції: з добудовою медпункту та адміністративно-побутових приміщень Жовківського районного дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» (загальна вартість 2346,2 тис. грн.); Дублянської дитячої школи мистецтв ім. С. Турчака на вул. Довбуша, 4 (роботи виконано на 1010 тис. грн., з них з місцевого бюджету – 600 тис. грн.; загальна вартість 1809,1 тис. грн.); вуличного освітлення в селі Новій Кам’янці  (загальна вартість 409,3 тис. грн.)

Станом на 21.09.2015 року за мікропроектами профінансовано роботи на суму 2879,4 тис. грн., з них: з обласного бюджету – 895,7 тис. грн., з місцевого бюджету – 1853,1 тис. грн., громадами – 130,6 тис. грн.

Комітет із конкурсних торгів відділу освіти провів 6 переговорних процедур із закупівель природного газу, пари та гарячої води, електроенергії, продуктів харчування; здійснив відкриті торги на закупівлю кам’яного вугілля та рідинного палива та 9 конкурсних торгів із закупівель продуктів харчування.

Для проведення поточних ремонтів в установах освіти у 2015 році з районного бюджету використано 1849,6 тис. грн., зокрема, на закупівлю будівельних матеріалів – 702,4 тис. грн., утім поточні роботи виконано лише на 1147,2 тис. грн. У школах району в канікулярний період переставлено 7 кахельних печей, закуплено фарбу для освітніх закладів на суму 229,5 тис. грн.

На опалювальний період укладено договір на постачання кам’яного вугілля, яке планується завести у 44 навчальні заклади району. Сформовано залишок вугілля із торішнього опалювального сезону в кількості 1109,0 т та 128 м. куб. дров, що дасть змогу вчасно розпочати опалення в усіх школах Жовківщини.

Триває підготовка робіт щодо підключення НВК «Рава-Руська школа-гімназія» до теплової мережі Рава-Руського професійного ліцею, в якому встановлені і працюють нові котли із технологічним процесом спалювання дерев’яної щепи.

Покращено матеріально-технічну базу шкіл, зокрема: закуплено кухонний посуд на 45,5 тис. грн., учнівські столи, крісла та навчальні дошки на суму 145 тис. грн., забезпечено миючими і дезінфікуючими засобами на суму 67,9 тис. грн. Придбано ділову шкільну документацію на суму 84,8 тис. грн.

У 35 дошкільних закладах здійснено поточний ремонт приміщень та споруд на ігрових майданчиках. Перекрито дах у другому корпусі Рава-Руського дитсадка № 2 на суму 85 тис. грн. (кошти міської ради).

Проведено капітальний  ремонт санвузлів та водовідведення за кошти місцевого бюджету у Куликівському ДНЗ (120 тис. грн.), завершено капітальний ремонт харчоблоку Липницького ДНЗ (148 тис. грн.), споруджено водяну свердловину в Замочківському ДНЗ (9,2 тис. грн.), замінено труби системи опалення у двох дошкільних групах Рава-Руського ДНЗ № 1 (15 тис. грн.). Виготовлено документацію для збільшення електричних потужностей у Староскварявському ДНЗ для переводу опалення на електричне. Відремонтовано санвузли за результатами обласного конкурсу мікропроектів в Магерівському ДНЗ (150 тис. грн.). Проводяться роботи із заміни оснащення систем опалення у Новокам’янському ДНЗ.

Із метою соціального захисту та підтримки демобілізованих Сокальсько-Жовківська єпархія організувала із ними навчання та зустрічі із членами їх сімей у Крехівському монастирі. Вони не настільки прагнули розмови з владою, як хотіли поспілкуватись між собою, обговорити спільні наболілі проблеми. У період 4, 5 та 6 хвиль часткової мобілізації Жовківський РВК призвав 331 військовозобов’язаного при плановому завданні 448 осіб.

Згідно з інформацією управління соціального захисту населення, станом на 22.09.2015 року в районі перебуває 94 сім’ї (187 людей) тимчасово переселених осіб. Територіальний центр соціального обслуговування одиноких та перестарілих громадян на осінньо-зимовий період заготовлено 1 т картоплі, 250 кг моркви та 250 кг столового буряка. До свята Пасхи зорганізовано зустріч тимчасово переселених осіб з представниками влади району та благодійної організації «Карітас». Вони отримали допомогу у вигляді продуктових наборів на кожного члена сім’ї та один набір на сім’ю – миючих засобів та засобів особистої гігієни.

У Жовківському районі функціонує 10 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них 4 дитини з інших регіонів), та 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 15 дітей (з них 5 дітей з інших регіонів). Три прийомні сім’ї створено впродовж 8 місяців цьогоріч.

Відрадно, що в районі активно виконується програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Зокрема, впродовж 8  місяців 2015 року одній дитині, позбавленій батьківського піклування, придбано будинок у селі Полове Радехівського району. Також проводяться ремонтні роботи у житловому приміщенні, яке виділено виконавчим комітетом Добросинської сільської ради для забезпечення житлом Олега Візничака, що належить до осіб із числа дітей-сиріт. Окрім того, в смт. Магерові проводиться робота з придбання однокімнатної квартири дитині-сироті Івану Шмигелю, 1995 року народження, який від народження до сьогодні перебуває в державних закладах. Вартість запропонованої квартири становить 220 тис. грн. Частина коштів буде виділена з бюджету Лавриківської сільради (70 тис. грн.), з районного бюджету надано 50 тис. грн., з обласного – залучено 100 тис. грн.  

Активізувалась робота з перегляду договорів-оренди земельних ділянок. Відповідно до Податкового кодексу, укладені додаткові угоди з ПАТ «Миколаївцемент» (Потелицька сільрада), що дало додаткові надходження для місцевої ради у розмірі 303463,92 грн. в рік. Переглянуто угоди з  орендарями І. В. Ільчишиним (Сопошинська с/р), Р. І. Демчиною (Липницька с/р), Р. В. Іськевичем (Боянецька с/р), внаслідок чого згадані ради отримали суттєві додаткові фінанси. Щодо окремих підприємців виграні судові справи. До таких належать: К. С. Мелешко (Воле-Висоцька с/р), Сидорчук (ця ж рада), ФГ «Лелик» (Куликівська селищна рада). Результатом цього стали додаткові доходи в ради.

Згідно з довідкою відділу містобудування та архітектури, на Жовківщині ухвалено 76 рішень щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва житла учасникам АТО в таких радах: Раві-Руській міській (18 рішень, зокрема дружині загиблого І. Збишка), Воле-Висоцькій (4 рішення), Великодорошівській (6), Гійченській (2), Глинській (10), Добросинській (8), Забірській (7), Замочківській (2), Крехівській (9), Надичівській (8), Туринківській (2) сільських.

Триває розробка генеральних планів у населених пунктах райо-ну. Сьогодні така робота проводиться у селах Дев’ятирі, Потеличу, Річках, Волиці, Гійчому, Забір’ї, Новій Кам’янці, Сопошині, Мацошині, Сулимові тощо.

Упродовж звітного періоду відбулося чимало спортивно-масових заходів. До наймасштабніших можна віднести чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту (21-28 серпня), посильну допомогу в проведенні якого надали депутат обласної ради В. Тістик, районні депутати та інші, ХІ Європейський тиждень велотуризму (12-19 липня), VІІІ Міжнародний дитячо-юнацький турнір із футболу пам’яті Василя Ковцуна (22-24 серпня), XIV відкрита першість Львівської області з велосипедного спорту на шосе пам’яті заслуженого тренера України, майстра спорту З. Керницького (5-6 вересня), обласні змагання з настільного тенісу серед міст та районів Львівщини (12 вересня), етап Кубка України з авіамодельного спорту (планерні моделі, 5-7 травня), «Кубок Янгеля» — етап Кубка України з ракетомодельного спорту (19-20 серпня), зональні змагання обласної Спартакіади державних службовців Львівської області та інші.

Голова адміністрації подякувала колегам-депутатам за роботу і висловила сподівання на подальшу співпрацю із депутатами наступного скликання.     

На виконання п. 7 ст. 78. Бюджетного кодексу України, фінансове управління надіслало проект рішення щодо внесення змін до видатків та доходів районного бюджету на 2015 рік та рішення Львівської обласної ради. В даному проекті рішення враховано наступ-ні зміни, зокрема: за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету в сумі 2858800, 0 грн. збільшено видатки на виплату заробітної плати з нарахуванням на енергоносії для дошкільних закладів освіти в сумі 1322300, 0 грн., на матеріальні допомоги, згідно з розпорядженнями голови РДА – 20000, 0 грн., на ремонт димаря поліклінічного відділення Рава-Руської лікарні – 100000, 0 грн., на виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку – 95000,0 грн., на пільги місцевого значення – 132000,0 грн., для відділу культури і туризму – 44400,0 грн., на програми сільського господарства – 20000,0 грн., для редакція газети "Відродження" – 30000,0 грн., для додаткової дотації місцевим радам – 453100,0 грн., на програму  підтримки органів виконавчої влади – 552000, 0 грн., на капітальний ремонт ДОЗТ "Росинка" – 90000,0 грн.

Усі питання, що розглядали на засіданні сесії, є важливі для життєдіяльності району, і до честі народних обранців (які прибули на сесію), вони були розглянуті конструктивно і виважено.

Утім не обійшлося і без неприємних моментів. До порядку денного чергової сесії Жовківської районної ради було включене питання "Про звернення до Верховної Ради України" з приводу запланованих змін до Конституції. Роз’яснення щодо звернення дав заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига: "Необхідність прийняття такого звернення зумовлена гострою дискусією, яка сьогодні точиться у суспільстві навколо запропонованих Президентом і підтриманих 31 серпня Верховною Радою змін до Конституції України. Влада позиціонує вказані зміни як шлях до децентралізації. Проте, як з’ясувалося, ці зміни мають декілька підводних каменів, які загрожують суверенітету України та посилюють президентську гілку влади.

Зокрема, вказаними змінами пропонується ввести норму, відповідно до якої особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом. Нагадаємо, що на сьогоднішній день вже є такий закон, а саме: прийнятий ще в вересні 2014 року Верховною Радою України Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Цей документ передбачає амністію для учасників збройних формувань і осіб, які працювали в органах влади "ДНР" та "ЛНР", тобто для тих бандитів-сепаратистів, які розв’язали війну і вбивали наших з вами братів, батьків і синів. Також «місцева влада» зможе організовувати загони "народної міліції", які мають діяти за українським законом і набиратися лише з громадян України, які постійно проживають в "окремих районах". Тобто вчорашні бойовики тепер будуть узаконені і отримають офіційні посвідчення. І все це за наші з вами гроші!

До речі, про гроші. Цей закон також передбачає зобов’язання України закладати в своєму бюджеті «захищені» кошти на утримання «окремих районів». Тобто, насамперед фінансуватимуться потреби вчорашніх бойовиків, а всі інші райони України, з Жовківським включно, будуть чекати своєї черги. В сьогоднішніх умовах це може означати згортання всіх програм розвитку соціальної сфери: шкіл, лікарень, садочків.

Також зміни до Конституції пропонують замінити голів державних адміністрацій на префектів. При цьому, якщо голови адміністрацій займаються соціально-економічним розвитком районів чи областей, то префектів, з подачі Президента, хочуть наділити наглядовими, чи краще сказати, «прокурорськими» функціями у відношенні до місцевого самоврядування. Префект зможе зупиняти дію будь-якого рішення обласних, районних чи місцевих рад і, таким чином, отримає можливість блокувати роботу законно обраних громадами депутатів та голів.

Небезпеку такої норми розуміють усі, хто пам’ятає протистояння Жовківської районної ради і «регіональних» голів адміністрацій, призначених Януковичем. Не один раз районна рада зупиняла спроби роздеребанити бюджетні кошти, боролася проти несправедливого розподілу земель, захищала інтереси громади району на противагу інтересам банди Януковича. Районна рада приймала принципові рішення, обов’язкові до виконання. Якщо ж будуть прийняті нові зміни до Конституції, то призначений зверху префект одним розчерком пера зможе оскаржити в суді та зупинити на невизначений час рішення будь-якої місцевої ради.

Зрозуміло, що Жовківська районна рада не змогла стояти осторонь таких спроб «по-новому» переписати Конституцію України. Саме тому, за дорученням президії районної ради, було підготовлене відповідне звернення до української влади. Проте під час голосування почали творитися дивні речі: частина депутатів із головою райдержадміністрації Надією Щур не підтримала підготовлене звернення. Голова районної ради Тадей Швай запропонував провести повторне поіменне голосування для того, щоби проінформувати громаду району про результати голосування. Після цього голова райдержадміністрації покинула сесійну залу. В результаті частина депутатів фракції «Наша Україна» не голосувала за підтримку звернення, і воно не було прийнято.

Проте голова районної ради Тадей Швай та частина депутатів вирішили особисто підписати документ і скерувати його до Верховної Ради України, Президента та Прем’єр-міністра".

Зоряна Микитюк.