Головна Економіка ВО «Батьківщина» вимагає змінити законодавство на користь аграріїв

ВО «Батьківщина» вимагає змінити законодавство на користь аграріїв

199
0

Фракція ВО «Батьківщина» Верховної Ради України наполягає на внесенні змін до Податкового та Бюджетного кодексів України. «Вони врятують сільськогосподарських виробників та не допустять зубожіння територіальних громад», — наголошує керівник Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

На жаль, прийнятий наприкінці грудня 2015 року Податковий кодекс не відповідає вимогам сільськогосподарського виробника. Відповідно до цих змін, усі, хто займається виробництвом молока, утримують велику рогату худобу, повинні сплачувати до бюджету 20 % ПДВ, а ті, хто займається рослинництвом і технічними культурами — 85 %. Всі інші сільськогосподарські виробники – 50 %.  Крім того, відповідно до нового Бюджетного кодексу, відрахування податку з фізичних осіб не залишаються у бюджетах міст районного значення, сільських та селищних радах.

«Щоб не допустити зубожіння села, подорожчання сільськогосподарської продукції, знищення вітчизняного товаровиробника та занепаду тваринницької галузі, зокрема на Львівщині, яка є сільськогосподарською областю, «Батьківщина» наполягає на прийнятті змін до Податкового та Бюджетного кодексів», — наголосив керівник «Батьківщини» Львівщини.

За його словами, від 1999 до 2015 року діяли пільги для сільгоспвиробників. «Фракція «Батьківщина» вимагає їх повернення. Якщо цього не буде зроблено, з 2017 року сільгоспвиробники сплачуватимуть повний податок на загальних підставах – це знищить галузь. Адже у розвинених країнах сільгоспвиробники мають дотації та пільги», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Мова йде про законопроект № 3754 (автори – народні депутати від «Батьківщини» Іван Кириленко та Вадим Івченко) про внесення змін до Бюджетного Кодексу України, які передбачають зарахування 25 % вказаного податку до бюджетів міст районного значення, сільських і селищних бюджетів та законопроект № 3748-1 (автори – народні депутати від «Батьківщини» Олександра Кужель, Іван Кириленко та Вадим Івченко) про внесення змін до Податкового Кодексу України, який передбачає відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році, відновлення ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році,  удосконалення положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.

Алла ЖУК.