Головна Звернення Громади — рушій розвитку своїх населених пунктів

Громади — рушій розвитку своїх населених пунктів

204
0

4 лютого 2016 року в актовій залі Жовківської районної ради відбувся навчальний семінар у рамках проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області у 2016-2020 роках, відповідно до Програми, затвердженої рішенням Львівської обласної ради № 52 від 12.01.2016 р.

До слова, 21 січня 2016 року відбулося перше засідання Конкурсної ради з питань проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області, на якому затверджено низку важливих документів, котрі деталізують і регламентують проведення обласного конкурсу 2016-го.

Участь у нараді-семінарі взяли депутати Львівської обласної ради, голова районної ради Роман Горбань, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур та її заступники Любов Дунець та Юрій Дубневич,  голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, голови сільських, селищних рад, представники міської ради м. Жовкви, місцевих рад Сокальського, Яворівського районів та м. Червонограда, навчальних закладів, депутати районної ради, представники громадських організацій та всі охочі. Зал був переповнений, на зустріч зібралося понад 240 осіб.

Безпосередньо провів навчальний семінар Іван Собко, депутат Львівської обласної ради, начальник відділу аналізу програм та інвестицій Львівської обласної ради, який надав роз’яснення та консультації з питань реалізації Програми у 2016 році, а також щодо проведення конкурсу мікропроектів. Опісля відповів на усі запитання.

До того ж, затверджено пріоритети конкурсу на 2016-й, а це підтримка (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря) Народних домів, ФАПів, амбулаторій сімейної медицини, центрів первинної медико-санітарної допомоги, освітньої галузі, ДНЗ, відновлення вуличного освітлення.

Окремий акцент – на об’єднаних громадах, яким допомагатимуть співфінансувати проектно-кошторисну документацію, що подаватиметься на Державний Фонд регіонального розвитку та проекти Міжнародної технічної документації.

Відповідно до пункту 5 розділу IV Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки, затверджено граничну варість мікропроекту: для звичайного мікропроекту – до 300 тис. грн.; для мікропроекту об’єднаної громади в частині розробки проектно-кошторисної документації – до 400 тис. грн., а також граничну субвенцію з обласного бюджету для мікропроекту: для звичайного – до 100 тис. грн., для мікропроекту об’єднаної громади в частині розробки проектно-кошторисної документації – до 200 тис. грн.

Участь у конкурсі можуть брати громадські організації, місцеві ради, благодійні фонди, ініціативні групи громадян. Конкурс оголошують з 8 лютого 2016 року, а кінцевий термін подання заявок на участь у ньому – 4 березня 2016-го.

Іван Собко запевнив присутніх, що з їхнього боку вони готові допомагати, вчити, консультувати, щоб усі громади області мали можливість брати участь і перемагати у конкурсі, а голова районної ради Роман Горбань запросив громади активно долучатися до розвитку своїх населених пунктів.

Зоряна Микитюк.