Головна Економіка Жовківщина серед лідерів з реалізації мікропроектів Львівської обласної ради

Жовківщина серед лідерів з реалізації мікропроектів Львівської обласної ради

219
0

Легітимна влада самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства

7 грудня — день місцевого самоврядування в Україні. Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Адже самоврядне суспільство — це давня слов’янська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є справді народною.

15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його поновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

Успішна організація роботи місцевої ради як колегіального органу влади неможлива без чіткої позиції, активної діяльності та плідної роботи кожного окремого депутата. А обрання депутатом — це лише перший етап, з якого починається робота в органах місцевого самоврядування. Окрім бажання змінити життя своєї громади на краще, депутатам постійно потрібно підвищувати свій професійний рівень.  Адже депутат — це не просто представник влади, особа, яка наділена особливими повноваженнями та здатна безпосередньо впливати на ситуацію. В першу чергу — це обранець, який дав людям конкретні обіцянки і зобов’язаний їх
виконувати.

Депутати Жовківської районної ради на чолі з головою Романом Горбанем повсякчас доводять свою здатність працювати продуктивно, знаходять виважені шляхи вирішення питань. Розуміння, що інтереси громади вищі за політичні амбіції, дозволяють депутатам знайти спільну мову і приймати  необхідні рішення.

Районні народні обранці жодного разу не внесли на розгляд сесії питання, яке б не обговорювалося на засіданнях постійних комісій, діяльність яких є важливою складовою роботи районної ради. З метою досконалого вивчення
питань всі проекти рішень було розглянуто виключно профільними комісіями, а висновки комісій в основному враховуються депутатським корпусом при прийнятті рішень. Робота у постійних комісіях є переконливим свідченням активної позиції депутатів. З боку комісій основні акценти  робляться на наступні питання: постійною комісією районної ради з питань бюджету і фінансів напрацьовано досить дієвий механізм з розробки проектів рішень районної ради, погодженню питань, що стосуються внесення змін до бюджету, що, своєю чергою, дає можливість оперативно спрямовувати кошти на вирішення соціальних потреб; постійною комісією з питань охорони здоров’я забезпечено чіткий контроль за роботою комунальних закладів та соціальних програм. Заслухано звіти директорів комунальних закладів; члени постійної комісії з питань законності, правопорядку, дотримання прав людини, захисту прав споживачів, депутатської діяльності, етики та регламенту спрямовували свою роботу на вишукування можливості прийняття громадсько-корисних рішень. Усі проекти рішень районної ради аналізувалися, передусім, у відповідності до чинного законодавства. Найбільше уваги з боку членів комісії було зосереджено на питаннях контролю за забезпеченням громадського порядку на територіях місцевих рад. За результатами розгляду приймалися відповідні пропозиції та рекомендації.

Пленарні засідання Жовківської районної ради — це прийняття рішень із питань діяльності ради, бюджету, Програм соціально-економічного розвитку, екологічні питання, затвердження технічної документації з грошової оцінки земельних ділянок, соціальної сфери, з питань комунальної власності, затвердження Програм, які фінансуються з районного бюджету і спрямовані на зростання економічного потенціалу району, вирішення соціально-культурних потреб територіальних громад міст та сіл, питання організації роботи комунальних підприємств Жовківської районної ради, інформації про роботу правоохоронних органів та інших.

Цьогоріч  відбулось 8 засідань Президії Жовківської районної ради, проведено 9 сесій Жовківської районної ради, з них 5 позачергових. З метою надання гласності прийнятих радою рішень, та проектів рішень, всі вони публікуються на сайті районної ради, де з ними може ознайомитися кожен житель району.

Коли для вирішення окремих питань повноважень районної ради було недостатньо, готувалися звернення у вищі інстанції. Так прийняті Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради та Львівської облдержадміністрації.

Голова ради Роман Горбань і заступник голови Алла Жук постійно здійснюють прийом громадян. Вони розглядають звернення пенсіонерів, учасників ООС, малозабезпечених верств населення, надається допомога сім’ям загиблих воїнів АТО та Небесної Сотні, а також сім’ям, у яких члени родини сьогодні є або брали участь в АТО і ООС.

Свідченням підтримки місцевих ініціатив у 2019 році є співфінансування 73 мікропроектів (55 — співфінансуються з районного бюджету та 18 — з бюджетів  місцевих рад). У Магерівській об’єднаній територіальній громаді реалізовується 4 мікропроекти. Загальна кошторисна вартість усіх проектів складає 14642,314 тис. грн. За пріоритетом «Охорона здоров’я» реалізується 6 мікропроектів на загальну суму 1009,7 тис. грн.; пріоритет «Школи» — 28 мікропроектів (5247,9 тис. грн); пріоритет «Дошкільні заклади освіти» — 11 мікропроектів  (2056,0 тис. грн); пріоритет «Культура» — 8 мікропроектів (1950,0 тис. грн); пріоритет «Вуличне освітлення» — 3 мікропроекти (1268,8 тис. грн.); інші пріорітети — 17 мікропроектів  (3109,9 тис. грн).

Показово, що і в наступному 2020 році Жовківщина знову буде серед лідерів з реалізації  мікропроектів, адже  у Львівську  обласну раду на розгляд подано 154 проекти. Станом на сьогодні зареєстровано вже 76,  ще 58 — розглядатимуть.

Місцеве самоврядування Жовківського району на сьогоднішній день складають 40 місцевих рад — 3 міських, 2 селищних і 35 сільських рад, Магерівська ОТГ та Жовківська районна рада, також 490 депутатів сільських рад, 44 — селищних, 78 — міських та  45 депутатів районноїради.

Зараз в Україні триває адміністративна реформа, яка передбачає істотне зменшення кількості органів місцевого самоврядування через створення об’єднаних територіальних громад. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у районі було створено Магерівську ОТГ, до якої увійшли Замківська, Кам’яногірська, Підліссянська і Погариська сільські та Магерівська селищна ради.

Жовківська районна рада є членом  Асоціації місцевих рад Жовківського району Львівської області, Асоціації «Ради Львівщини», Української Асоціації районних та обласних рад та  Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

Улітку голова районної ради брав участь у триденному IV Форумі місцевого розвитку, який розпочався у м. Трускавці. Через місцеві вибори у Республіці Польщі до влади прийшли нові керівники і активна транскордонна співпраця з нашими західними сусідами з Томашовського повіту, на жаль, призупинена, і тепер треба налагоджувати співробітництво по-новому. Продовжується співпраця з Хустським районом Закарпатської області  і  Білокуракінським районом Луганської області. Саме там побувала делегація Жовківського району у складі голови районної ради Романа Горбаня та народного чоловічого квінтету «Срібні дзвони» з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці Незалежності України, в рамках реалізації проекту «Схід і Захід — разом».  Жовківчани вітали з національним святом мешканців села Дем’янівка, а вже наступного дня, в День Незалежності України, відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка. Депутати районної ради та депутати місцевих рад брали активну участь у спортивних змаганнях, а також у VII-й Спартакіаді Львівщини серед депутатів обласних, районних та місцевих рад, яка проходила у Сокалі, Львові та Чорноморську, що на Одещині, де завершилась фінальна частина Спартакіади серед народних депутатів Верховної ради України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування), та селищних рад 2019 року, де срібну медаль у змаганнях з шахів завоювала Любов Орищин.

У спільному прагненні зробити села, селища і міста самодостатніми та здатними повноцінно вирішувати актуальні питання, працівники місцевого самоврядування, виконавчого апарату районної ради та депутати району завжди відрізнялися високим професіоналізмом, цілеспрямованістю та відповідальністю. А так як найбільшою цінністю нашої держави є люди, то своє завдання депутати районної ради вбачають саме в тому, щоб  всебічно сприяти вирішенню життєвих проблем своїх виборців.

Наш кореспондент