Головна Економіка Жовківський район отримає майже 2,4 млн євро грантових коштів від ЄС

Жовківський район отримає майже 2,4 млн євро грантових коштів від ЄС

324
0

Жовківський район із партнерами з прикордонних регіонів отримає майже 2,4 млн євро грантових коштів від ЄС.

Завершився перший конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща — Білорусь — Україна — 2014-2020, що має на меті за кошти Європейського Союзу фінансово підтримувати проекти у галузі збереження і промоції історико-культурної та природної спадщини. Серед 17 проектів, відібраних до фінансування, 10 реалізовуватиметься на території Львівської області у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.

Жовківський район реалізовуватиме проект «Mонастирі близнюки: Венгрувта Рава-Руська — використання потенціалу історичної спадщини закону Реформатів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні». Партнер з українського боку: Релігійна Організація «Курія Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви». Розмір гранту ЄС – 2 374 985,32 євро.

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, загалом за залучені в Львівщину понад 6,5 млн. євро упродовж 2018-2020 років буде реалізовано інвестиційні заходи із збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе; природоохоронні проекти реалізують у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку.

«Сьогодні Львівщина має великий успіх. Зі 146 заявок, котрі подавалися на конкурс транскордонних проектів Польща — Білорусь — Україна 2014-2020, перемогли 17 проектів, відібраних до фінансування. Із них — 10 будуть реалізовуватися саме на Львівщині у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі. Власне, із загальної суми 32 млн. євро на Львівщині залишиться 6,5 млн. євро. Це фактично 20 %.  Вважаю, що ми попрацювали дуже добре. Тепер наше завдання – за два роки реалізувати ці проекти і продемонструвати спроможність працювати з європейськими грошима»,— зауважив Олександр Ганущин.

Відтак серед 16 регіонів, які мали право брати участь у програмі, Львівщина стала лідером як за кількістю проектів, що будуть реалізуватися в регіоні, так і за залученим фінансовим ресурсом. Крім того, голова обласної ради наголосив, що кожен проект вимагає додаткових 10 % співфінансування з джерел територій, на яких він реалізовується. «Сьогодні ми закладаємо фундамент до так званої Карпатської стратегії», — резюмував Олександр Ганущин.

Прес-служба
Львівської облради.