Головна Економіка Зима знову невчасно?..

Зима знову невчасно?..

172
0

У перший тиждень календарної зими (надворі було по-осінньому сонячно і тепло) ми звернулися до начальника філії “Жовківська ДЕД” Віктора Крупи.

– Чи готові дорожники до роботи у зимовий період? Чи не паралізуватиме зима дорожній рух?

– У нас у наявності 14 одиниць техніки, готової до зими. Її перевірили представники служби надзвичайного захисту, державтоінспекції, складено акт на 15 сторінок із 15 підписами.

До роботи у зимовий період готові 6 піскорозкидачів, 3 з них – на базі КРАЗа, 3 – ЗІЛа, 2 автогрейдери для очищення доріг і трактор Т-150, 3 навантажувачі, тягачі. Уся техніка справна ще й тому, що влітку не використовувалася, не було фінансування на виконання дорожніх робіт.

Заготовлено 248 тонн піскосуміші (пісок перемішаний із сіллю). А снігопади, справді, страшні, бо найбільшою проблемою є наявність пального. Реально ми можемо працювати 2-3 дні. Забезпечені технікою, робочою силою, але відсутнє пальне, і немає коштів на його закупівлю.

Наша філія підпорядковується дочірньому підприємству, яке забезпечує нас пальним, сіллю, умовами для вивезення піску. Навіть, якщо ми надаємо послуги, то звертаємось у Львівський облавтодор. На запланований обсяг робіт вони виділяють пальне і матеріали.

Через відсутність обсягів робіт і непроплачених коштів за виконані, працюємо у тридневному режимі. Взимку нестимо цілодобове чергування. Тож чи безпечним і безпроблемним буде дорожній рух взимку? Все залежить від забезпечення пальним. Працюватиме техніка, не буде слизьких і засніжених доріг.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.

Від редакції: мабуть, знову зима прийшла невчасно. У п’ятницю, 6 грудня, коли погода показала перші зимові примхи, на дорозі Львів – Рава-Руська, зокрема між Малеховом і Великим Дорошевом, утворилися автомобільні затори. А тому декому удвічі довше довелося добиратися на навчання чи на роботу. Хоч пального у запасі на 2-3 дні роботи, за словами начальника філії “Жовківська ДЕД”, але труднощі виникли у перший же день.